» Magyarország.hu
» Állások

2020. 01. 28.
A VS Dunakeszi ifjú asztaliteniszezői taroltak az országos versenyen

A VSD asztalitenisz szakosztály versenyzői teljesítményükkel olyan nagy múltú klubokat, mint a BVSC, KSI vagy a Statisztika megelőzve a legeredményesebb egyesület címet hódították el az év első országos utánpótlás versenyén. Volentics Anna három aranyéremmel és egy ezüsttel zárta a rangos versenyt.

Négy aranyéremmel, két ezüstéremmel, két bronzéremmel és számtalan 5.helyezéssel az összesített pontverseny élén végzett az egyesületek között az idei év első országos ranglistaversenyén a VSD Asztalitenisz Szakosztálya – osztotta meg a fantasztikus hírt Lindner Ádám szakosztályvezető.

- Jól indult a 2020-as esztendő a VSD asztaliteniszezői számára, akik közül január elején Volentics Anna megnyerte a Serdülő Magyar Nemzetközi Bajnokságot – amiről már e lap hasábjain is beszámoltunk - egyéniben es csapatban is. A hétvégén pedig éremesőt hozott a 2020. évi Újonc, Serdülő és Ifjúsági Budapest Bajnokság, amely a nevétől eltérően országos verseny – tájékoztatott a kiváló sportvezető.

Lindner Ádám örömmel újságolta, hogy Kishegyi Ákos megszerezte élete első egyéni aranyérmét országos versenyen, Volentics Anna pedig négy versenyszámból (serdülő és ifjúsági egyéni és páros küzdelmek) háromban aranyéremmel, egyben pedig ezüstéremmel zárta a hétvégi versenyt.

Rajtuk kívül még a legkisebbek is megmutatták, hogy jó úton haladnak a fejlődésben, hiszen U11-ben is és U12-ben is érmes helyezéssel zárták a VSD versenyzői, Lindner Zétény és Lovas Csongor révén. Kishegyi Ákos még párosban is szerzett egy bronzérmet pécsi páros társával, Hőgye Dániellel. Oroszki Pèter mind a serdülő és az ifjúsági egyéniben 5. helyen végzett, míg Lindner Zétény az újonc összevont kategóriában ugyancsak az 5. helyet szerezte meg.

- Nagyon szép évkezdés volt ez a VSD fiatal asztaliteniszezőitől. Reméljük a folytatás is ilyen sikeres lesz – hangzottak Lindner Ádám elismerő szavai, aki gratulált a fiatal sportolóknak és az őket felkészítő szakmai stábnak!