» Magyarország.hu
» Állások

2020. 01. 02.
Győzelemmel búcsúztatta az óévet a Váci NKSE - Szerdán jön az Érd

Értékes győzelmet aratott a Váci NKSE az év utolsó bajnoki meccsén. A békéscsabai mérkőzésen – helyi tudósítás -, bár mindvégig szoros volt az eredmény, nem forgott veszélyben a Duna-parti hölgykoszorú győzelme: Békéscsabai ENKSE – Váci NKSE 29-31 (13-16). Kácsorék az Érd elleni vérbeli rangadóval kezdik az új évet hazai környezetben.

Gyors gólváltást követően Radosavljevic indítások után szerzett triplájával meglépett a Vác, a hazaiak mestere, Horváth Roland időt is kért. A Csaba hét perc elteltével tudta csak újra bevenni a váciak hálóját, ami azért is volt nehéz, mert a világbajnok brazil Arenhart már nagyon korán elkapta a fonalat – írja a délkeleti város csapának, az ENKSE web portálja, az elorenkse.hu. A félidő derekán is tartotta négygólos előnyét a bajnokság legfiatalabb csapata (20,8 év az átlagéletkor), ám a sorait rendező lila-fehérek három perc alatt visszajöttek a mérkőzésbe. Ekkor a vendégek vezetőedzője, Szilágyi Zoltán kért időt, csapata pedig hamar visszaállította a korábbi különbséget. A váciak nyitott védekezése alaposan megnehezítette a csabaiak dolgát, és a máskor hatékony Vukajlovic és Kopecz is nehezen talált be a kapujukba. A túloldalon jól játszották meg a szélsőket a látogatók, Radosavljevic az 5., a csabai nevelésű Diószegi már a 4. gólnál tartott a hajrában. Balog Judit két ziccert is hárított az utolsó percben, így olyan helyzetből várhatta a második félidőt az Előre, ami még adhatott némi bizakodásra okot.

Nagyon rosszul kezdte a 2. felvonást az ENKSE, a váci kapuban Arenhart továbbra is remekelt, mint ahogy a szélsők is gyártották a gólokat. Mínusz ötnél időt kért a csabaiak trénere.

A hat gólt szerző Kácsor Gréta a védekezésből is igyekezett kivenni a részét

Sikerült ötről háromra faragni a hátrányt, ám az nem segítette a további felzárkózási kísérleteket, hogy kettős emberhátrányba került a Csaba, hetes gólokkal ismét ellépett a Vác. A lila-fehérek próbáltak kapaszkodni, és az 54. percben már csak kettővel vezetett a Vác, de a nagy elszántsággal játszó csabai csapat már érte be vendégét.

Horváth Roland: – Így nem lehet elkezdeni egy mérkőzést, ez volt a döntő. Huszonkilenc góllal meccset lehet nyerni, emellett sok helyzetet is kihagytunk. Megpróbálunk a védekezésünkön és a kapusteljesítményünkön javítani. Dolgozunk tovább azért, hogy Békéscsabának továbbra is NB I-es csapata legyen.

Szilágyi Zoltán: – Mindkét félidő elején elkaptuk a fonalat Arenhartnak is köszönhetően. A támadójátékunkra nem lehet panasz, a védekezésünk azonban a mérkőzés bizonyos szakaszaiban gyengébb volt. A Békéscsaba akkor sem adta fel, amikor nagyobb előnyt birtokoltunk.

A váciak góljait: Radosavljavic 6, Kácsor 6, Kuczora 6, Dószegi 5, Hámori 4, Lakatos 2, Kovács 1, Helembai 1 szerezte.

Szilágyi Zoltán vezetőedző lányai 11 bajnoki forduló után a tabella 6. helyén állnak az eddig begyűjtött 12 ponttal. Az 5. helyen tanyázó Debrecen is 11 bajnokit játszott, de ők 16 ponttal várhatják a következő fordulót, míg a Vác mögött lévő Dunaújváros 10 mérkőzésen 10 pontot szerzett, ami izgalmassá teszi a Kácsorok helyét, hiszen a következő bajnokin a jelenleg a 3. helyet elfoglaló Érd csapatát fogadják, amely vezeti a másik két 16 pontos együttes – FTC és Debrecen – versenyfutását.

A váci hölgyek legközelebb lapzártánkkal egy időben, január 8-án, szerdán 19 órakor mérkőznek meg Szabó Edina együttesével a sportcsarnokban, melynek színeiben ott lesz az egykori váci kedvenc, a szélvész gyors és rendkívül gólerős brazil jobbszélső, Nascimento is.