» Magyarország.hu
» Állások

2019. 12. 07.
Magyarországon is Európa tetején Stefán Ildikó és Kozsán Balázs

Idén Magyarországon, Monoron összesített pontszámok alapján a dobogó második helyén végzett a 47. European Wado-kai Cup versenyen a Magyar Nemzeti Válogatott. 12 arannyal, 16 ezüsttel és 17 bronzéremmel zártunk Svájc mögött.

E sorok megdobogtatják a sportág kedvelőinek szívét, de Dunakeszi lakosainak e hír még több örömöt tartogat, hiszen városunk két élsportolója is hozzájárulhatott a fenti sikerekhez, mivel az európai versenyről a 12 aranyból két érem, két kupa, Dunakeszire ért haza.

Luxemburg, Svájc, Franciaország és Portugália után várva várt esemény volt hazai pályán látni versenyzőinket. A lelátó tele volt, fergeteges hangulatban drukkoltak sportolóinknak a vendégek, olykor a versenyzők is egymásnak. A lendület és a jókedv egész nap kitartott.

Az angliai Világkupán csúcsokat hódító karatékáink eredményeit évek óta követjük. Stefán Ildikó, a Gyémánt Lótusz Harcművészeti SE vezetője, valamint Kozsán Balázs, a Nóva Sportegyesület versenyzője, a Magyarország jó tanulója, jó sportolója díjas, Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium éltanuló diákja most is remekelt.

Faragó Tibor senseifelkészítésének köszönhetően Ildikó Kata 36 years+ kategóriában aranyéremmel végzett, Balázs szintén I. helyen zárt Kata 16-17 éves juniorok közt, ahol 5:0, 4:1, 5:0 –ás eredménnyel, magas fölénnyel győzött, így a világbajnoki cím után az Európa-bajnoki kupák száma is gyarapodott.

Hatalmas öröm volt látni nemzeti zászlónkat lobogni dunakeszi versenyzőink vállán, a dobogó tetején. Rég álmodott álmok váltak valóra, hiszen itthon, a tatami széléről élhettük át végre azt a különleges élményt, hogy élőben figyelhettük a küzdelmeket, melyek sikeresen zárták a Wado-Kai-Karate sportévadot.

Gratulálunk a szép eredményekhez, várjuk a folytatást!