» Magyarország.hu
» Állások

2019. 10. 24.
Női kézi EHF-kupa: Jöhet a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK

A Váci NKSE kettős győzelemmel búcsúztatta az osztrák Hypót a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének 2. fordulójában. A magyar csapat idegenben 30–23-ra nyert, Kácsor Gréta 14 gólig jutott, Sanja Radoszavljevic is hozzátett még hetet. Az október 22-i bécsi sorsoláson eldőlt, hogy ezúttal is a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK lesz a váci lányok ellenfele. Az első találkozóra Törökországban kerül sor, míg a visszavágót november 16-án játszák a Duna-parti városban.

A párharc első összecsapásán, Vác hazai pályán héttel is vezetett már, de csak négygólos (26-22) előnyt tudott gyűjteni a Hypo ellen. A visszavágót két gyors góllal kezdték Kácsor Grétáék, de az osztrák együttes rendre egyenlíteni tudott, sőt, a 12. perc elején vezetett is (7–6). A magyar csapat nem sokkal később egy 4–0-s sorozattal távolodott Kovács Ferenc együttesétől, a szünetre pedig 16–12-es vezetéssel mehetett. A fordulást követően a hazaiak többször is feljöttek két gólra (19–21), de Radoszavljevicsék visszaverték a próbálkozásokat (21–27), és héttel nyertek (23–30).

Végig a kezünkben tartottuk a visszavágót. Jól működött a védekezésünk és ötletes volt a támadójátékunk, a helyzetkihasználásunk is hatékony volt. A Hypo sokáig lassította a játékot, ezért nem alakult ki nagyobb különbség. A két meccs alapján nem volt kérdés, ki jut tovább – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak a váciak vezetőedzője, Szilágyi Zoltán .

Az október 22-i sorsoláson Vác ismét összekerült a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK együttesével, amellyel szemben két évvel ezelőtt elbúcsúzott, ugyancsak a harmadik körben. A váci együttes honlapján közzétett információ szerint az első mérkőzésre Törökországban kerül majd sor november 9-én vagy 10-én, a visszavágó pedig november 16-án, szombaton 16:00-tól kerül megrendezésre Vácott!

A címvédő Siófok KC a francia Nantes Atlantique HB csapatával találkozik a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában.

Az Érd az orosz Kubany Krasznodar együttesével találkozik, amely tavasszal bronzérmes lett hazája élvonalában. A magyar csapat az első mérkőzésen lesz házigazda, ahogyan a Debrecen is a szerb bajnok ZORK Jagodina ellen.

A mostani az EHF Kupa utolsó idénye, mert a sorozatot jövőre átszervezik, és Európa-liga névre keresztelik.

A K&H női ligában eddig hat mérkőzést játszott a Váci NKSE, amely három győzelemmel, egy döntetlennel, és két vereséggel a 6. helyen áll, hét pontot begyűjtve. Szilágyi Zoltán együttese három ponttal van lemaradva a 10 pontos Érd mögött, ám Szabó Edina csapata két mérkőzéssel többet játszott. Kácsorék nyomában a 6 pontos DKKA lohol, amely ugyancsak hat bajnokin van túl.

Október 26-án este a váci arénában óriási rangadó várható, hiszen a Balaton-parti nemzetközi alakulat látogat a váci Bauer Márton úti arénába, ahol reményeink szerint a tehetséges magyar fiatalokból és a világklasszis brazil kapus és a szélvész gyors szerb balszélső alkotta csapat ismét borsot tör a 4. helyen álló Siófok KTC KFT orra alá, amely nyolc találkozón 11 pontot gyűjtött be.

A váci együttes házi góllövőlistáját torony magasan vezeti Kácsor Gréta, aki hat mérkőzésen 45 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját, őt követi a 22 gólos Sanja Radosavljevic, a képzeletbeli dobogó harmadiik fokán három 20 gólos kiválóság, Diószegi Nikolett, Kuczora Csenge és Lakatos Rita áll.