» Magyarország.hu
» Állások

2019. 08. 05.
Hamilton hetedszer nyert a Hungaroringen

A nézőcsúcs nem jött össze a 34. F1 Rolex Magyar Nagydíjon, ám így is 230 ezren töltötték a mogyoródi pályán a versenyhétvégét. Elképesztő tömeg, izgalmas versenyek és változó időjárás jellemezte az elmúlt hétvégén rendezett F1 Rolex Magyar Nagydíjat, melyet az esélyeknek megfelelően az immár hétszeres győztes, ötszörös világbajnok Lewis Hamilton (Mercedes) nyert meg.

Egy történelmi pillanatnak is szemtanúi lehettünk, hiszen a sportág legendájának, Michael Schumachernek a fia édesapja egyik kedvenc pályáján szerezte meg az F2-ben élete első futamgyőzelmét.

Aki az elmúlt hét második felében, egészen pontosan csütörtöktől vasárnap késő délutánig a Hungaroringen töltötte el az idejét, vélhetően egy pillanatra sem bánta meg ezt a döntését. Holott már az első pillanattól kezdve hatalmas dugók alakultak ki a mogyoródi pálya körül, és egészen a futam befejezéséig úgy tűnt, a most átadott új közlekedési csomópontokat még bizony szoknia kell a magyar F1-es futamra kilátogatóknak. Mindenesetre a megnőtt várakozási idő ellenére sem lehetett türelmetlen dudálást vagy veszekedést hallani.

Aki belépett a Hungaroring területére, az azonnal láthatta, idén jelentősen megnövelték az úgynevezett szurkolói zónát, amely ezúttal két központtal is rendelkezett.

A főtribün mögött kapott helyet egy különleges kiállítás, amelyben a James Bond-filmek világhírű autóit nézhette meg bárki, ráadásul teljesen ingyen. A legendás 007-es ügynök történeteit feldolgozó alkotásokból olyan ismert járművek kaptak helyet a Bond Motion területén, mint több Aston Martin, egy Rolls Royce, egy BMW, valamint a filmben tengeralattjáróvá alakítható Lotus Esprit. A másik központ a főszínpaddal együtt kissé hátrébb került, és az említetteken kívül egy professzionális mini televíziós stúdióban például kedvenc F1-es versenyzőjüknek üzenhettek a nézők, a Porsche Szuperkupa jóvoltából pedig képregényhősök válhattak a vállalkozó kedvű nézőkből.

Jó hír a sportág szerelmeseinek, hogy a Magyar Nagydíj hétvégéjén tárgyalt egymással Palkovics László innovációs és technológiai miniszter és Chase Carey, a Forma-1 kereskedelmi jogaival rendelkező Liberty Media első embere, és amellett, hogy az elkövetkezendő években további fejlesztések várhatóak a Hungaroringen, megvan az elhatározás a 2026-ig érvényes rendezésről szóló szerződés meghosszabbításról.

Mindenesetre vasárnap két történelmi siker is született a Hungaroringen. Még a főverseny előtt a Forma-2-ben a legendás hétszeres Forma-1-es világbajnok Michael Schumacher fia, Mick megnyerte pályafutása első versenyét az F1 előszobájának tartott kategóriában.

Legutóbb 2004-ben győzött a 20 éves Mick édesapja a Hungaroringen, aki összesen négyszer ünnepelhetett a Hungaroringen. Mick Schumacher – aki édesanyjával, Corinna Schumacherrel ünnepelt a futam után – elárulta, külön öröm a számára, hogy olyan pályán szerezte meg első F2-es sikerét, amely az édesapja számára is az egyik legsikeresebb és legkedveltebb helyszín volt a Forma-1-es pályafutása során.

A 34. F1 Rolex Magyar Nagydíjat végül Lewis Hamilton nyerte meg, aki ezzel szintén történelmet írt, hiszen hetedik alkalommal lett első a magyar futamon. Az ötszörös világbajnok idén már a nyolcadik győzelménél tart – pályafutása során már 81 alkalommal intették le elsőként –, és ezzel a sikerével megnyugtató, 62 pontos előnnyel térhet nyári szünetre, hiszen a Formula-1 majd a szeptember 1-én rendezendő belga Nagydíjjal folytatódik. Másodikként az élete első pole pozíciójából rajtolt Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája ért célba, a dobogó alsó fokára pedig a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel (Ferrari) állhatott fel. Sajnos nézőcsúcs nem született, de így is sikerült a tavalyi nézőszámot felülmúlni, ugyanis idén a Hungaroringen a hétvége során mintegy 230 ezer néző volt kíváncsi a programokra.