» Magyarország.hu
» Állások

2019. 08. 05.
Lucz Anna megvédte világbajnoki címét

Lucz Anna -, akinek sportkarrierje Dunakeszin, a helyi Kajak Clubban indult - kajak egyes 200 méteren megvédte világbajnoki címét a romániai U23-as és ifjúsági kajak-kenu vb-n, de dobogóra, annak az alsó fokára állhatott még Rendessy Eszter az ifik között K-1 200-on, valamint az ifjúsági kenu kettesben a Gönczöl Laura, Opavszky Réka páros, szintén a legrövidebb távon.

Az 500 méteres selejtezőkből délután minden magyar egység továbbjutott. Az előző versenynapon, pénteken négy arany-, négy ezüst-, és egy bronzérmet gyűjtött a csapat.

Délután már erősítettem is Blankával – mesélte nevetve a világbajnoknő, aki K-2 200 méteren Blankával rajthoz áll a szegedi felnőtt világbajnokságon is – A rajtom tényleg jól sikerült, éreztem, hogy vezetek, de a táv felétől nagyon jött fel rám az orosz lány, aki tavaly is második lett mögöttem. A célba érve nem tudtam eldönteni, hogy melyikünk nyert, szerencsére megláttam a parton a szüleimet, akik nagyon örültek…” - írja az utanpotlassport.hu.

Lucz Anna 16 századdal verte meg az orosz Krisztyina Kovnyirt, a harmadik helyezett a dán Bolette Iversen lett.

“A tavalyi győzelem könnyebb volt, akkor meglepetésre nyertem, idén pedig már várták tőlem , hogy újra világbajnok legyek. Nem úgy sikerült a pálya, ahogy szerettem volna, sokat álltam a rajt előtt, ideges is voltam, szerintem annak tudható be, hogy már féltávnál elkötöttem, így a jó rajt ellenére majdnem utolértek. Természetesen nagyon boldog vagyok, hogy mégis sikerült nyerni, mostantól gőzerővel készülök a felnőtt-világbajnokságra” – tette hozzá Anna.