» Központi Tudakozó
» Magyarország.hu
» Állások

2019. 06. 09.
Dunakeszi 200 milliót, Göd 140,5 milliót, Nagymaros 37,6 milliót nyert kerékpárút építésre, felújításra

Pest megye 29 települése nyert el támogatást kerékpárutak építésére, felújítására, összesen 4,2 milliárd forint értékben.

A Pest megyei fejlesztési program keretében megjelent pályázat célja a megyei települési önkormányzatok területén a helyi hivatásforgalmi, közlekedési célú kerékpárutak létesítésének, felújításának és korszerűsítésének, illetve a települések kerékpárosbarát fejlesztéseinek támogatása, a megye kerékpáros közlekedési infrastruktúrájának bővítése, a meglévő kerékpárút-hálózatokhoz való csatlakozás biztosítása és a már meglévő elemek hálózatba szervezése volt - ismertette Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.

Rákossy Balázs kifejtette: az igényelhető támogatási összeg településenként 20-200 millió forint volt.

A megemelt keretből 29 Pest megyei település összesen mintegy 4,2 milliárd forint értékben fejlesztheti kerékpáros infrastruktúráját annak érdekében, hogy javuljon a közlekedésbiztonság és a településközi, illetve a településeken belüli kerékpárút-hálózat, és ezen keresztül a térség versenyképessége.

A távlati cél a kerékpározás, mint környezetbarát, fenntartható közlekedési mód ösztönzése a lakosság körében - tette hozzá az államtitkár.

A kiírás révén megvalósuló fejlesztések a közlekedésbiztonság javítása mellett hozzájárulnak a környezeti terhelés csökkentéséhez, a közúti forgalom okozta károsanyag-kibocsátás mérsékléséhez. A fejlesztések révén kiegészítő tevékenységként zöldterület-építési, átalakítási munkák is megvalósulnak, amelyek az esztétikus környezeti állapot megteremtése mellett hozzájárulnak a levegőminőség javításához is - emelte ki Rákossy Balázs.

Régiónkból Csomád 114 160 348 forintot, Nagymaros 37 683 764 Ft-ot, Göd 140 446 771 Ft-ot, míg Dunakeszi a legmagasabb összeget, 200 000 000 forintot nyert a Repülőtéri és a Határ úti kerékpárút építésére, amelyek közül az előbbi már szinte az átadás előtti műszaki állapotban van.