» Magyarország.hu
» Állások

2019. 05. 12.
Gálázott a bajnokcsapat - Újra az NB I-ben a Váci KSE

A Váci KSE férfi kézilabdacsapata Skaliczki László mesteredző irányításával, fölényes előnnyel nyerte meg az NBI/B Nyugati csoportját, melyben 12 együttes versengett az NBI-es feljutásért. A sportszakmai sikerrel a váciak dicsekedhetnek, akik az 2018/19-es bajnokság utolsó hazai mérkőzésen 28-22-re (14-8) nyertek a Balatonfüredi KSE U21 együttese ellen szombaton. Stranigg Jánosék a gálamérkőzés hangulatú találkozó után vehették át a bajnoki aranyérmet a lelkes váci szurkolótábor óriási örömére.

A mérkőzés mérsékelt érdeklődés mellett, szinte "családi körben" vette kezdetét, melyen a vendégek szereztek vezetést, ám a félidó első harmadának végén már Skaliczki László együttesénél kétgólos előnyt mutatott az eredményjelző (5-3), pedig ekkor kettős emberhátrányban volt a váci gárda. A mérkőzés e periódusában még tartotta a lépést a bajnokcsapattal Kárpáti Krisztián együttese, de az első félidő végére már az eredményjelző számai is két csapat közti jelentős különbséget hitelesítette (14-8).

Az NB I-es bajnoki szereplés szempontjából igen jó előjelnek mutatkozik, hogy a bajnoki aranyéremmel a zsebükben is szemmel láthatóan nagyon határozattan megkövetelte játékosaitól az eredményes, gólra törő játékot Skaliczki László. Mi tagadás, indokolt volt, hogy a mesteredző jobb teljesítményre „ösztönözze” játékosait, mert a második félidő két balatonföldvári góllal indult. Holpert Józsefék „értettek” a vezetőedző szavaiból, mert jóval nagyobb fokozatba kapcsolt az együttes és szebbnél szebb góljaiknak köszönhetően a találkozó 42. percében 20-12-re vezettek.

A mérkőzés hátralévő perceiben jó iramú, igazi gálamérkőzést láthattak a nézők, akik közül a hazaiak folyamatosan buzdították kedvenceiket, zúgott a „Bajnokcsapat, bajnokcsapat!” Örömmámorban úszott a hazai publikum, hiszen egy év után újra az NBI-ben szerepelhet a Váci KSE férfi kézilabdacsapat, amely 28-22-re diadalmaskodott a Balaton-parti együttes ellen.

A mérkőzés végét jelentő sípszó után a játékosok, a szakmai stáb tagjai boldogan ölelkeztek össze, majd kezdetét vette a szurkolókkal a véget nem érő pacsizás.

A múlni nem akaró ünneplés után ünnepélyesen adta át a bajnoki aranyérmet a játékosoknak és a csapat szakmai stábjának, a klub vezetőinek Rupp István, a Magyar Kézilabda Szövetség képviseletében és Rétvári Bence, a váci térség országgyűlési képviselője, aki gratulált az együttes valamennyi tagjának a kiváló bajnoki teljesítményükhöz.

Egy forduló van még hátra az NBI/B-ben, ám a váci együttes 21 találkozó után 39 pontot begyűjtve, nyolc ponttal vezeti azt a bajnokságot, melyet már fölényesen megnyert. A Skaliczki edzőpáros – Skaliczki László és fia, ifj. Skaliczki László – és a szakmai stáb többi tagja remek munkát végzett, újra az NBI-be vezették a Váci KSE-t, melynek sikeréért rengeteget tett a klubelnök, dr. Schoffer Attila is.

Az NBI/B Nyugati csoportban a váci Stranigg János vezeti a góllövőlistát 130 találattal, míg a Balatonfüred elleni találkozón legtöbb, nyolc gólt szerző Holpert László 108 góllal -, alig lemaradva a dobogóról – 4. helyen várja a NEKA elleni utolsó, idegenbeli bajnoki találkozót.

Igazán büszkék lehetnek a váciak, hiszen – a fővároson kívül – az egyetlen város Vác, ahol NB I-es női, és immár NBI-es férfi kézilabdacsapat szerepel a nemzeti bajnokság legmagasabb osztályában, melyhez a Dunakanyar Régió szerkesztősége sok szeretettel gratulál!