» Magyarország.hu
» Állások

2019. 04. 13.
Fájó hazai vereség - Gólképtelen volt a VSD támadójátéka

Az MLSZ Pest megyei I. osztályában szereplő VSD labdarúgócsapata számára a ma délutáni találkozó előtt még nagy esély kínálkozott arra, hogy megerősítse helyét az élboly alsó régióiban, ám a vendég Tápiószecső jócskán „megtréfálta” Kecskés Zoltán fiait, akiket hazai környezetben fektetett kétvállra a bajnoki tabella alján kullogó együttes. VSD-Tápiószecső FC 1-3 (1-2)

A hűvös tavaszi szombat délutánon csak a legvérmesebb VSD szurkolók jöttek ki a Fóti úti pályára, hogy bíztassák együttesüket. Minden adott volt a jó szerepléshez, remekül előkészített pálya, amely mellett a találkozón debütált az elektromos eredményjelző tábla.

Szóval, a helyiek bizakodtak, remélték a biztos hazai győzelmet, amely a csapatot a 7. helyről a 6. pozícióba, sőt az előtte állók veresége esetén, illetve amennyiben Vecsés Dabasról nem hozta volna el az egy pontot, akkor az 5. helyre „repítette” volna a VSD-t.

Igen ám, de ehhez győzni kellett volna a 15. helyen „vitézkedő” Tápiószecső ellen. De hiába a nagy igyekezett, a 23. percben a vendégek szerezték meg a vezetést Kisréti góljával (0-1), amire egy percen belül jött a válasz, de nem VSD játékos talált be az ellenfél kapujába, hanem a tápiószecsői Balla, aki látványos fejes góljával „kedveskedett” a hazai alakulatnak (1-1).

Az egyenlítés felrázta a hazai játékosokat és közönségüket, ám a remélt folytatás helyett újabb hidegzuhanyként érkezett a vendégek találata. Csorba góljával a 29. percben ismét Tápiószecső ragadta magához a vezetést (1-2).

Szünet után nagyobb fokozatba kapcsolt a VSD, de a kapu előtt határozatlanok voltak a támadók, akik elpuskázták kínálkozó lehetőségeket. A széleken vezetett támadások, a belőtt labdák nem jelentettek veszélyt a vendégek kapujára. Sőt, a véghajrához közeledve, a 81. percben Juhász góljával eldöntötték a mérkőzést (1-3).

A találkozó nagyobb részében kiegyenlített játékot láthattak a nézők, ám a vendégek sokkal gólra törőbben játszottak, míg a VSD támadóinak semmi sem sikerült.

A VSD a hazai környezetben elszenvedett fájó vereségével lecsúszott a 8. helyre, míg Tápiószecső a megérdemeltem elvitt három ponttal elkezdte a menekülését a kieső régióból.