» Magyarország.hu
» Állások

2019. 02. 03.
GVM Europe-Vác idei mérlege: egy hazai győzelem, három idegenbeli vereség

A K&H Liga női NB I-es bajnokságban szereplő GVM Europe-Vác a tavalyi naptári évet pazar játékkal, gólzáporos győzelemmel (28-17) zárta hazai környezetben Mosonmagyaróvár ellen.

A tehetséges magyar fiatalok hátukon vitték a csapatot, a junior világbajnok Kácsor Gréta nyolc találattal, Diószegi Nikolett hat, és az ugyancsak junior világbajnok Lakatos Rita négy góllal vette ki részét a magabiztos győzelemből. A csapat teljesítménye, a látványos gólok, és a két bajnoki pont magabiztos begyűjtése igazán jó okot adott a szurkolóknak a szilveszteri ünneplésre.

A januári első bajnokin, a Székesfehérvár elleni idegenbeli találkozón a szünetig még fej-fej mellett haladt a két csapat, ám a döntetlen állást a mérkőzés végére át tudta billenteni a maga javára Deli Rita vezetőedző együttese, amely 26-23-ra győzött. A mieink közül Lakatos, Helembai és De Souza volt egyaránt 4-4 góllal a legeredményesebb.

Az újévi folytatás szerencsére hazai környezetben jól sikerült, hiszen Szilágyi Zoltán vezetőedző lányai a váci arénában hozták a „kötelező győzelmet” a bajnoki tabella utolsó előtti helyén kullogó Budaörs ellen (27-22). Ám a gólkülönbség már közel sem volt olyan imponáló, mint az évzáró mérkőzésen. Ebben talán az is szerepet játszott, hogy a csapat rutinos, idegenlégiós játékosai ezúttal is hadiládon álltak a szerencsével a kapu előtti végjátékban, a befejezések rendre kudarcot vallottak. A győzelem mellett az viszont örömteli, hogy tehetséges fiataljaink, Diószegi (5) és Kácsor (4) voltak a legeredményesebbek, akikkel csak a rutinos Pappné Szamoránszky Piroska (4) tudott lépést tartani. A góllövésben.

A zimankós télben igencsak rosszul jött a debreceni hideg zuhany, amire bizony kevesen gondoltak. No persze, azt már előre sejteni lehetett, hogy a cívis városban nehéz mérkőzés vár a váci lányokra, de népes, és rendkívül hűséges szurkolótáboruk bízott – mint mindig – csapat küzdeni akarásában, a híresen jó csapaszellemben. Ma már közismert, hogy minden a Debrecen elképzelése, akarata szerint alakult, amely valósággal kiütötte a GVM Europe-Vác együttesét a fölényes, 33-21-es győzelmével. A sokkoló végeredménnyel zárult mérkőzésen Kácsor (4), Helembai (4) és Radosavljevic (4) lőtte a legtöbb gólt.

A debreceni fiaskó után a hétvégén újabb idegenbeli összecsapás várt Barbara Arenhart csapatkapitányra és játostársaira, akik Dunaújvárosban, a DKKA ellen léptek pályára. Vác szempontjából bíztatóan indult a találkozó, De Souza két góljával a 3. percben (0-2) mutatott az eredményjelző. A 8. percig mindvégig Hámoriék vezettek (5-6), majd egy perc múlva először tudtak egyenlíteni (6-6) a vendéglátók, amire gyorsan jött Helembai válasza (6-7), ám a 10. perc elején Grosch újból döntetlenre (7-7) hozta a DKKA együttesét, amely még ebben a minutumban Ferenczy révén először ragadta magához a vezetést, amit nem is engedett ki a kezéből a találkozó végét jelző sípszóig (35-26). Az idei, immár harmadik idegenbeli vereséget hozó találkozón, a csapat egyik legnagyobb tehetsége, Kácsor hat gólt lőtt, a másik klasszis, a rutinos De Souza pedig hétszer zörgette meg az újvárosiak hálóját, Helembai, Hámori, Jovetic 3-3 találatot jegyzett. Mellettük Radosavljevit (2), Lakatos (2), Diószegi és a kapus Arenhart 1-1 góllal vétette észre magát.

A bajnokság 14. fordulója után a váci lányok a tabella 5. helyén állnak 16 ponttal, hárommal lemaradva az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Érd mögött, amely a következő fordulóban, február 16-án Vácra látogat. A Szilágyi Zoltán – Németh András szakmai duóra óriási feladat vár, hogy sikerrel készítse fel a játékosokat az újabb hatalmas kihívás eredményes megoldására. A feladat nem lehetetlen, sőt…, amire már volt példa, éppen Érd ellen. Minden eddiginél nagyobb szükség lesz a Váci Ultrák támogatására a hazai győzelem kivívásához, mert a Vác mögött mindössze egy ponttal van lemaradva a két 15 pontos csapat, a DVSC és az Alba, rájuk tapad a 14 pontos Kisvárda, ami azt jelzi, hogy óriási a verseny a középmezőnyben.