» Magyarország.hu
» Állások

2019. 02. 01.
A Debrecenben elhullajtott pontokat holnap visszaszerezheti Dunaújvárosban a Vác

Az első félidőben négy góllal is vezetett a Vác, de aztán jött Triffa és a többiek. Gálázott a második félidőben a Loki. A váci lányok nem várt, súlyos vereséget szenvedtek a cívis városban. DVSC-SCHAEFFLER–GVM EUROPE-VÁC 33–21 (14–13). Szilágyi Zoltán vezetőedző lányai holnap Dunaújvároban feledtedhetik a fiaskót.

Hatalmas küzdelemre volt kilátás a női NB I, január 25-én rendezett mérkőzésén, mert fiatal magyar tehetségek és brazil világbajnokok ellen készült győzni a DVSC Schaeffler. A két pont megszerzése természetesen a végelszámolásnál is sokat jelenthet, egy közvetlen riválissal szemben meg főként.

A négy magyar junior és két brazil felnőtt világbajnok játékossal felálló váciak az elején bizonyították is erejüket, hiszen az első félidő derekán már négy góllal is vezettek. A vendégek remekül húzták szét a támadásaikat és szélsőik - különösen Radoszavljevics - pontosan fejezték be az akcióikat.

Támadásban a váci együttes, Radoszavljevics és Hámori a Loki játékosok "szorításában"

A világklasszis Arenhart kapus sem tétlenkedett, sőt szokásághoz híven egy egészpályás góllal is sokkolt. Feltűnő volt, hogy Köstner mester már a meccs elején sokat cserélt, vélhetően abban bízva, hogy csapatának így több ereje marad a hajrára. Kellett is a variálás, mert a meccs első negyedében nem ment a játék sem Lotte Grigelnek, sem Deszpotovicsnak.

Triffa Ági klasszisa győzelemre vezette a Lokit (fotó: Gurbán György)

Ám ekkor megérkezett a debreceni kapuba Triffa, aki védéseivel azonnal tartást adott társainak. Erre alapozva fordított is a Loki és egygólos előnnyel vonulhatott szünetre.

A folytatásban egy ideig még szoros volt a meccs. Hatalmas harc dúlt a pályán, Triffa továbbra is hihetetlen formában védett. A roppant akaratos Deszpotovics azért megrázta magát és néhány brutális erejű bombát vágott a váci kapuba. A 49. percben még hárommal vezetett a Loki, ám az utolsó tíz percben átgázolt ellenfelén a Köstner-csapat, először egy 5-0-és szériát produkálva, Helembai gólja után pedig egy újabb 5-0 következett. Tehát az utolsó tíz percet 10-1-re nyerte meg a Loki, melynek kapujában Triffa elképesztő, 57,5 (!) százalékos védési hatékonysággal zárt, hiszen 33 lövésből 19-et hárított és hibátlan lőlappal zárt Varsányi Nóra (4/4), Tóvizi Petra (3/3), Vantara-Kelemen Éva (6/6) és Bordás Réka is (2/2).

Joggal szólt sokáig a vastaps a Hódosban. A meccset végignéző Papp László polgármester is örömmel pacsizott a debreceni lányokkal...

NŐI NB I DVSC-SCHAEFFLER–GVM EUROPE-VÁC 33–21 (14–13) Debrecen, 1400 néző. V: Horváth P., Marton

DEBRECEN: Oguntoye – VARSÁNYI 4, Punyko 3 (1), Grigel 2 (1), TÓVIZI 3, DESZPOTOVICS 4, VANTARA-KELEMEN 6. Csere: TRIFFA (kapus), Szabó P., KOVÁCS ANNA 4 (1), Arany 1, BULATH 4 (1), Bordás 2, Zamfirescu, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos

VÁC: Arenhart 1 – Diószegi 1, Hámori 2, Lakatos R. 2, HELEMBAI F. 4, KÁCSOR 4, Radoszavljevics 4. Csere: Suba (kapus), De Souza 1 (1), Jovetic 1, Szabó K., Szamoránsky P. 1, Szondi, Iván. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 7. p.: 3–5. 13. p.: 6–10. 23. p.: 11–11. 40. p.: 17–16. 46.p.: 22–17. 54.p.: 28–20. 57.p.: 31–21

Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1

MESTERMÉRLEG Köstner Vilmos: – Jól kezdett a Vác, megtalálta a hiányosságainkat védekezésben. A rotálás és a fáradtság jelenthette a különbséget, ennyi nyilván nincs a két csapat között. A győzelmünk kulcsa a védekezés és a kiváló kapusteljesítményünk volt.

Szilágyi Zoltán: – Feszes volt a védekezésünk, és támadásban is jól teljesítettünk, de csak az első félidőben. Szünet után elfáradtak a kulcsjátékosaink. Ki lehet kapni Debrecenben, de ennyivel?!

Forrás: dehir.hu

...

Holnap, február 2-án Dunaújvárosban, a 10 pontos DKKA ellen lép pályára Szilágy Zoltán együttese, amely a 9. helyen álló vendéglátó csapat legyőzésével továbbra tapadhat a tabella 4. helyén – a váciak előtt 3 ponttal – álló 19 pontos Érdre.