» Magyarország.hu
» Állások

2019. 01. 19.
Nyolcadikként fordulnak a tavaszra Albert Flórián fiai

A tavalyi, megyei II. osztályban kivívott bajnoki cím után a VS Dunakeszi felnőtt labdarúgó csapata egy hároméves terv alapján egészen az NB III-ig szeretne eljutni. Ehhez idén már a Pest megyei I. osztályban pallérozódnak a játékosok, akik újonc létükre már most a 16 fős mezőny közepén, a nyolcadik helyen várják a tavaszi folytatást.

Nagyon úgy tűnik, hogy a Pest megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságba feljutott VS Dunakeszi számára az őszi szezon elsősorban a magasabb osztály megszokására ment el. Az egy brazil légióssal, Reis Dos Santos Maiconnal felálló gárda ugyanis ősszel több kisebb hullámvölgyet is átvészelt, ám amikor az utolsó négy fordulóban három vereséget is elszenvedett, bizony sokan azt mondták, a téli szünet talán a legjobbkor jött.

Pedig a csapat újoncként nem teljesített rosszul, hiszen 15 forduló után a nyolcadik helyen várja a folytatást, mégpedig 50 százalékosnál jobb teljesítménnyel: hat győzelem és négy döntetlen mellett ötször kapott ki, és a megszerzett 22 pontja sem mondható kevésnek. A szakmai stáb, élén Albert Flórián vezetőedzővel a bajnoki rajt előtt kijelentette, maximum három év alatt stabil NB III-as csapat épülhet Dunakeszin, amelynek infrastrukturális problémái nincsenek, így a körülmények adottak a jó szereplésre. Mindenesetre, ha nincs a szezon végén a fentebb már említett kis hullámvölgy – négy találkozóból három vereség –, akkor a rendkívül szoros középmezőnyben, ahol a nyolcadik VSD-t a harmadik Gödöllőtől mindössze hat pont választja el, akár jóval előrébb is végezhetett volna a csapat.

A VS Dunakeszi labdarúgócsapat a Vécsés elleni mérkőzés előtt

Az őszi 15 találkozón a csapat mindössze 22 gólt kapott, ami mutatja, a védekezés az egyik erőssége Albert Flórián gárdájának, ám ha ehhez hozzátesszük, hogy összesen 26 gólt rúgtak, akkor már láthatjuk, min kell mindenképpen a téli szünetben javítani: a helyzetkihasználáson. Igazi góllövője, aki a hátán vinné a gárdát, az őszi szezonban nem volt, a legtöbb találat Maka Alex nevéhez fűződik, aki hatszor talált be az ellenfelek kapujába, de összesen 11 játékos osztozott a lőtt gólokon. A csapat átlagéletkora fiatalnak mondható, harminc feletti játékos mindössze kettő található. Ráférne a csapatra az erősítés, ugyanakkor heti 2-3 edzés mellett – a játékosok amatőrök, munka mellett sportolnak – újoncként, komoly ellenfelekkel szemben nem szabad azonnal újabb bajnoki címet vagy dobogót elvárni. Ha az idegenbeli mérlegén, illetve a támadások hatékonyságán képes lesz javítani a csapat, akkor mindenképpen elmondható az, hogy Albert Flórián gárdája a 3-5. hely valamelyikére odaérhet a bajnokság végére. Az pedig újoncként megsüvegelendő teljesítmény volna.