» Állások

2018. 10. 14.
Siófokon szenzációs bajnoki bravúr, itthon fájó kupa vereség
EHF-kupa: GVM-Europe Vác - Siófok KC 22-35 (12-18)

A Váci NKSE NB I-es csapata remekül kezdte a 2018/19-es bajnoki idényt, melynek egyik „gyöngyszeme” a Siófok elleni idegenbeli szenzációs bravúr volt, melyet követett a váci arénában gigászi küzdelemben két vállra fektetett Kisvárda elleni újabb győzelem. Remek előjelekkel, óriási bizakodással tekintett mindenki az EHF-kupa második fordulójában a Siófok elleni – immár „nemzetközi” – szereplés első összecsapására.

Kétségtelen, hogy a Balaton-parton kivívott 29-28 váci győzelem reményt adott Szilágyi Zoltán lányainak, hogy az EHF-kupa két mérkőzésén is bizonyítsák tehetségüket az idegenlégiós kiválóságokkal teletűzdelt nemzetközi „hadtest” ellen, amely csak nevében magyar.

Szombat délután – a munkanap és a televíziós közvetítés ellenére – is megtelt a váci aréna, melyben a lelkes szurkolók egy emberként buzdítottak a hazai együttest, zúgott a: Ria, Ria, Hungária! Hajrá Magyország! A hazai publikum rendkívül sportszerűen megtapsolta a bevonuló Siófok játékosait is.

De Souza hétméteresével szemben tehetetlen volt Solberg

Aztán útjára indult a nagy izgalommal várt nemzetközi kupa mérkőzés, melyen a játékot kezdő vendégek Böhme révén az első perc végén betaláltak Arenhart kapujába, amire a junior világbajnok Kácsor gyönyörű találatával érkezett a hazai válasz. A gyors ritmusban induló összecsapáson Tor Odvar Moen együttese újból magához ragadta a vezetést. Két tehetséges magyar lány, Hámori és Helembai remek összjátékából a beálló parádés góljával ismét sikerült egyenlítenie a váci csapatnak. A sportcsarnok a hazai szurkolók hangját visszhangozta, akik a váci vezetés megszerzésében bíztak, ám helyette újfent a vendégeknél volt az előny, melyet az GVM-Europe Vác kiváló horvát jobbszélsője, Jovetic egalizált (3-3) az 5. percben.

Radosalvjevics egyik parádés gólja

Innentől kezdve mindvégig a Balaton-parti együttesnél volt az előny, a 13. percben 6-9-es állásnál először kért időt a váciak fiatal trénere, aki később kapuscserével, a szélsők váltogatásával, és még számos szakmai variációval igyekezett „fogást találni” a vendégeken, sikertelenül. Az első félidőt négy gólos vendég vezetéssel zártak a csapatok, amely váci szempontból a találkozó második felében már jóval nagyobb különbségű volt. A 45. percben tíz góllal vezettek Kobeticék, aki egyébként a találkozón egymaga kilencszer volt eredményes, öt perccel a vége előtt már tizenkét gólos siófoki előnyt mutatott az eredményjelző. Végül a Siófok fölényes (22-35) győzelmet aratott a GVM-Europe Vác otthonában.

Keményen védekeztek a váci lányok, de sokszor nem tudták feltartóztatni a siófoki nemzetközi "hadtestet"

A Duna-parti összecsapásra jóval pihentebben érkező Siófok szemmel láthatóan jobban bírta a nagy iramot -, amely a bajnokságban a szerény képességű, pont nélküli sereghajtó Eszterházy SC otthonában gyakorolhatta a taktikai elemeket a Vác elleni kupa mérkőzésre -, míg Kácsoréknak minden fizikai és szellemi erejüket mozgósítaniuk kellett a Kisvárda elleni győztes mérkőzésen. Sérülés miatt hiányzott a csapatból az ifjúsági világbajnoki ezüstérmes Kuczora Csenge, aki Siófokon hat góllal tette le a névjegyét. Ugyancsak a maródiak listáján szerepelt a vállsérüléssel bajlódó Barján Bianka is.

A váci lányoknak a fájó vereség ellenére sincs okok elkeseredni, mert nagyszerűen küzdöttek. A tehetséges magyar fiatalok és a négy idegenlégiós kiválóság remek csapatot, nagyszerű közösséget alkotnak, amely a tapasztalt szakmai igazgató, Németh András, és szép szakmai jövő előtt álló Szilágyi Zoltán vezetőedző irányításával biztos, hogy sok örömteli pillanatot szereznek még népes szurkolótáboruknak.

A mérközés után a szurkolók és a játékosok együtt énekelték nemzeti imádságunkat

A váci szurkolók a találkozó után vastapssal jutalmazták Helembaiék sportemberhez méltó küzdeni akarását, akikkel együtt énekelték nemzeti imádságunkat.

Az EHF-kupa mérkőzés visszavágóját október 20-án, 18 órai kezdettel rendezik Siófokon.