» Magyarország.hu
» Állások

2018. 09. 01.
Bajnoki nyitány - megérdemelt győzelem: GVM Europe-Vác - DKKA 29-24 (16-15)

A 2018/2019-es bajnokság nyitómérkőzését hazai környezetben kezdte a GVM Europe-Vác, amely a Dunaújváros együttesét fogadta szombat este. A nyári meleg ellenére is zsúfolásig megtelt a váci aréna a kézilabdázás lelkes szurkolóival. A hazai nézők mindenjel szerint továbbra is imádják a váci lányokat, akik sorait négy új játékos erősíti az új bajnokságban.

A keretből jól „kiolvasható”, hogy a négy idegenlégiós mellett -, akik már igazi váciak – a tehetséges magyar fiatalokra épít a szakmai stáb.

A vezetőség igyekszik maximálisan kiszolgálni a közönséget, amire bizonyság az a színes kiadvány is, melyben – többek között – a csapatkapitány, a világklasszis kapus, Barbara Arenhart, a junior világbajnok Kácsor Gréta, Suba Sára és Szabó Kitti nyilatkozik.

A mérkőzés iránti érdeklődést jól mutatja - már kezdés előtt tíz perccel egy gombostűt sem lehetett leejteni a nézőtérem -, hogy Vácra látogatott a női válogatott szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen, de ott volt a váci csapat és a magyar válogatott egykori kiválósága, Tóth Tímea is.

A csapatok bevonulásakor azonnal felzúgott; „Váci lányok!”

A mérkőzés kezdete előtt a junior világbajnok játékosokat köszöntötte a GVM Europe-Vác elnöke, Krisner Erika, aki gratulált ifjú kiválóságainknak a világsikerhez.

A kedves ceremónia után a vendégek kezdték a játékot és mindjárt meg is szerezték a vezetést, amire azonnal válaszolt Jovetic. A 4. percben Kazai szép ejtésével a vendégek ragadták magukhoz az előnyt, ám szinte ugyanolyan látványos góllal kiegyenlített a váci balszélső, Radosavljevic.

Már a kezdeti percekben kirajzolódott, hogy Szilágyi Zoltán vezetőedző a négy kiváló idegenlégiós - a kapus Arenhart, a két szélső, Jovetic és Radosavljevic, illetve De Souza – mellett a magyarokra, a rutinos játékosokra és a tehetséges fiatalokra építi a csapat gerincét.

Gyors, hullámzó volt a játék, mindkét együttes bátran támadott, a 11. percben 5-3-ra vezetett a Vác. Az első félidő felénél, Kácsor gyönyörűséges, majd egy vendég gólra válaszoló Radosavljevic találata (8-5) után időt kért a vendégek mestere. Úgy tűnt, mindhiába való volt György László szakmai tanácsa, mert alig telt el három perc és az eredményjelző 12-7-es állást mutatott. A hazai közönség a tavaszi idényhez hasonlóan ezúttal is elemében volt, a váci ultrák Kácsor bombagólja után: „Szedd ki!” – bíztatták a dunaújvárosi kapust.

Néggyel a félidő vége előtt kettővel vezetett a hazai hölgykoszorú, melyet ezekben a percekben igencsak megszorongattak a vendégek a junior világbajnok Klujber vezényletével, de Szilágyi Zoltán lányai a védekezésben és a támadásban egyaránt álltak a „sarat”, és az izgalmas pillanatok után Kácsor újabb látványos góljának köszönhetően 16-15-ös váci vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

Szünetben újabb kedves pillanatoknak lehettek részesei a szurkolók, akik vastapsa mellett köszöntötték a Dunakanyar Kézilabda Akadémia országos utánpótlás bajnok serdülő csapatának játékosait, akiknek Kim Rasmussen adta át az érmeket.

A pihenőt követően a Vác kezdte a gólgyártás Szondi révén, de ezúttal is jött a vendégek gyors válasza. Felváltva estek a gólok, a hazaiak az előny növeléséért hajtottak, míg Dunaújváros futott az eredmény után. A mérkőzés e szakaszában a De Souzaék egy-két gólnál többel nem tudtak ellépni a szívósan tapadó ellenféltől. A 37. percben 20-19 volt a találkozó eredménye, ami a mérkőzés utolsó harmadában billent a váciak javára, amikor a 48. percben először vezettek öt góllal. A hazaiak uralták a találkozót, kézben tartották a játék irányítását. Zúgott is a „Dunakanyar, gyerünk!”. A játékosokhoz hasonlóan a váci publikum is élvezte a játékot, különösen, akkor amikor Arenhart vagy Hámori messziről betalált az üresen hagyott vendégkapuba. A közönség többször is ünnepelte Szabó Kittit egy-egy szép találat után, zúgott a lelátó Arenhart bravúros védései láttán. A találkozó krónikájához tartozik, hogy egyszer felmondta a „szolgálatot” az eredményjelző órája, de néhányszor a játékvezetők ténykedését hangosan „értékelte” a hazai publikum az izgalmas, jó ritmusú találkozón.

Öt perccel a találkozó vége előtt öttel vezettek Helembaiék, amit követően mindkét oldalon egy-egy gól esett, beállítva a 29-24-es végeredményt. Küzdelmes, harcos összecsapás jellemezte a találkozót, amit megérdemelten nyert meg a GVM Europe-Vác, melyben remekül egészítették ki egymást a rutinos és a fiatal játékosok.

A hazai együttes góljait: Radosavljevic (7), Kácsor (5), Jovetic (5), De Souza (5), Szabó Kitti (3), Szondi (2), Arenhart (1), Hámori (1) szerezte.

A DKKA-ból Szalai (6), Klujber (5), Sirián (4), Kazai (4), Grosch (2), Dombi (1), Ferenczy (1), Szekerczés (1) volt eredményes.