» Központi Tudakozó
» Magyarország.hu
» Állások

2018. 06. 03.
Füzesi kettőt vágott idegenben - Magabiztosan győzte a PILE-Szántó SE-t a VS Dunakeszi

Az MLSZ labdarúgó bajnokság Pest megye II Északi csoportját vezető VS Dunakeszi ma idegenben, a PILE-Szántó SE ellen lépett pályára. A tét óriási volt, hiszen Albert Flórián együttese négy büntetőpont levonása miatt egy ponttal vezeti a bajnokságot Kisnémedi előtt, amely igaz egy mérkőzéssel többet játszott.

A bajnoki címért versengő mindkét együttes idegenben szerepelt. Kisnémedi a szomszédvár, Veresegyház ellen aratott 0-1-es győzelmével gyűjtötte be az újabb bajnoki pontokat.

A VS Dunakeszi Pilisszentlászlón már az első félidőben jelentős fölényt harcolt ki, melynek köszönhetően a 29. percben Füzesi, majd a 41. percben Kuti találatával, két góllal vezetett. Együttesünk a szünet után folytatta a „gólgyártást”, a futsal mérkőzéseken is jeleskedő Makk Levente révén a 48. percben már 0-3 volt.

Ekkor viszont nem várt fordulat következett, hiszen alig negyedóra alatt három gólt lőtt a hazai együttes, ám szerencsénkre a Dunakeszi nem tört meg, és bajnokhoz (esélyeshez) méltóan a véghajrában, a 83. percben Veres újra előnyhöz juttatta Albert Flórián csapatát, amely a találkozó vége előtt három perccel Füzesi újabb góljával alakította ki az idegenbeli 3-5-as végeredményt, amellyel újabb nagy lépést tett a csapat a bajnoki cím megnyeréséhez vezető úton.

A VS Dunakeszi az eddig lejátszott 28 mérkőzésből 24 alkalommal győztesen hagyta el a pályát, a két-két döntetlen és vereség mellett, ám a négy büntetőpont levonása miatt „csak” 70 pontja van az együttesnek. A második helyen álló – egy mérkőzéssel többet játszott – Kisnémedinek 69 pontja, ami jól jelzi a Dunakeszi játékerejét.

A VS Dunakeszi házi góllövőlistáját Göbölyös vezeti 18 góllal, őt követi Veres 15, míg a harmadik helyen Kurucz áll 13 találattal.

Albert Flórián együttese legközelebb, június 9-én Csömörön játszik, amely ellen novemberben 6-2-re nyertek Dunakeszin.