» Központi Tudakozó
» Magyarország.hu
» Állások

2018. 05. 30.
A váci Madáchos lányok az ország legjobb labdarúgói - Jutalomból a helyszínen nézhetik meg az Atletico Madrid - Internacionale mérkőzést

Május 26-án Telkiben az MLSZ edzőközpontjában rendezték meg az OTP Bozsik Program Tanévzáró Fesztiválját és a Fair Play Cup Országos Döntőjét, melybe két váci csapat is bejutott.

A szeptemberben kezdődő Fair Play Cup idén nevezési rekordot döntött, 448 intézmény 862 csapata jelentkezett a viadalra, összesen 8539 játékos vett részt a több fordulós sorozatban. A résztvevők több mint harmada lány, 320 lánycsapat indult el a tornán. A tanév elején kezdődött sorozatban az első körzeti tornák után megyei, majd regionális döntőket rendeztek. Az országos döntőben  az ország legjobb nyolc lány- és nyolc fiú csapata mérkőzött meg egymással a végső győzelemért.  A sorozat fődíja idén az Atletico Madrid-Internazionale Nemzetközi Bajnokok Kupája mérkőzés megtekintése lesz augusztusban egy háromnapos madridi kirándulással kiegészítve az MLSZ jóvoltából.

Az országos döntőben két váci csapat is érdekelt volt. Pest megyét a lányoknál a Váci Madách Gimnázium, a fiúknál a Boronkay Gimnázium és Szakközépiskola tanulói - fölkészítő edzőjük Fábián Gábor - képviselték. A csoportmérkőzéseket és az elődöntőt mindkét váci csapat sikerrel vette, így az aranyéremért és a fődíjért szállhattak harcba a lányok és a fiúk is.

A Boronkay csapata 3-1-re kapott ki a döntőben a békéscsabaiaktól, így ők ezüstérmet szereztek. A lányok 1-0-ra le tudták győzni kaposvári ellenfelüket, így ők megnyerték a 2017/2018-as tanévi Fair Play Kupát, és ők mehetnek Madridba fölkészítő testnevelő tanárukkal, Wagner Bálinttal!