» Állások

2018. 05. 20.
K&H Női Liga: GVM Europe-Vác - DKKA 29-29 (13-15)
Küzdelemben született boldogság

A rangadó kezdetére péntek este zsúfolásig megtelt a váci aréna, melyben a női NBI két meghatározó együttese csapott össze. A találkozóra mindkét alakulat két bajnoki győzelemmel hangolódott, a dunaújvárosiak a dobogó harmadik fokára szeretnének felállni, míg a Németh-Szilágyi szakmai duó által irányított váci hölgykoszorú az 5. helyért vív gigászi küzdelmet. A mérkőzés óriási küzdelmet ígért, amit a váci ultrák is kifejezésre juttattak: Veletek vagyunk! – olvashattuk a hatalmas feliratot.

Óriási taps fogadta a két együttes játékosait, a csapatok bemutatása után azonnal felzúgott; Váci lányok! Váci lányok! – buzdítás.

A vendégek kezdték a játékot és a hórihorgas Micijevic révén azonnal meg is szerezték a vezetést. A váciak első támadása Kovács lövésével zárult, amely azonban elakadt a védőfalban, a gyors ellentámadásból Szekerczés révén már kettővel vezettek a vendégek. A váciak első találatát a fiatal Kácsor szerezte, aki a 3. percben hatalmas góllal adta a dunaújvárosiak tudtára, hogy „mi is itt vagyunk”. A következő percben újra a tehetséges játékos volt a főszereplő, aki remek átadással hozta helyzetbe Helembait, aki nagyszerű érzékkel használta ki a lehetőséget (2-2).

Izgalmas, lüktető volt a játék, melyben a váciak brazil világklasszisa, Arenhart bravúros védéseinek tapsolhatott a helyi publikum, majd ismét Helembai kápráztatta el a váci közönséget (3-2).

Támadásban mindkét együttes gyors lerohanásokkal kísérletezett, a hazai csapatot a fiatal magyar tehetségek mozgatták, gólszerzésben is ők jeleskedtek. A találkozó ezen szakaszában különösen Kácsor és Helembai volt elemében, a 6. percben magához ragadta a vezetést (4-3) Szilágyi Zoltán vezetőedző együttese, de nem sokáig örülhettek a hazai szurkolók, mert újabb két vendég gól következett, amit a 8. percben Hámori szép találatával sikerült kiegyenlíteni. A mérkőzés „forgatókönyve” szerint ismét jött a vendégek vezetése. A váci csapat nagy erőfeszítéseket mozgósított az egyenlítésért, de amikor az már kéznyújtásnyira volt, akkor a vendégek Szekerczés vezérletével mindig szereztek egy újabb gólt, vagy kimaradt De Souza hétméterese a 10. percben, és így nem 6-6 lett, hanem Kazai találatával megint kettővel vezetett a DKKA (5-7).

Sajnos a remélt váci fordulat elmaradt, nem sikerült kiegyenlíteni a hátrányt, majd átvenni a vezetést, sőt a mérkőzés 58. percéig végig a DKKA-nál volt az előny egy-két góllal. A legnagyobb különbséget a 36. percben mutatott az eredményjelző (15-20), ám a váci ultrák ekkor is a lányok mellett voltak, hihetetlen lelkesedéssel szurkoltak Barjánék „feltámadásáért”, akiken érződött, hogy a többgólos vendég előny ellenére sem adták fel.

A remek hangulatú mérkőzés nem nélkülözte a feszültséget sem, hiszen nem egyszer a játékvezetők ítéleteit bíráló váci szurkolók véleményét visszhangozta a sportcsarnok.

A vendégek folyamatos vezetése ellenére - különösen a második félidőben – nagyon szép megoldásokat láthattunk a váci játékosoktól, öröm volt nézni Kácsor alakításait, aki nem egyszer a „felhőből” érkezve bombázott a Tomasevic hálójába, Barján és Kovács góljai éltették a reményt a csapatban és a hűséges szurkolókban. Arenhart bravúros védései után pedig egy emberként énekelte az ultrák kórusa: „Barbi, Barbi!”. A csapat erejét jól mutatja, hogy a fiatalok és a rutinos játékosok együttesen ki tudják húzni a csapat szekerét a kátyúból, és megsüvegelendő teljesítményre és eredményre képesek. A szélsők elmaradt góljait pótolták az átlövésekkel, az óriási küzdeni akarással. A csapatok úgy fordultak a találkozó záró tíz percére, hogy György László együttese négy góllal vezetett, de a váciak nem ismertek lehetetlent, és óriási összpontosítással és elszántsággal küzdöttek a hátrány ledolgozásáért, amely az 58. percben sikerült. A fiatal Kácsor óriási gólja után felállva ünnepelt a váci közönség, melyet fél perc múlva szinte hidegzuhanyként ért a dunaújvárosiak vezető találata. Óriási volt a feszültség és az érzelmi hullámzás, melyet negyven másodperccel a mérkőzés végét jelentő sípszó előtt Kovács Patrícia egyenlítő gólja felhőtlen boldogsággá varázsolt. A váci játékosok összeölelkezve, táncolva ünnepeltek az értékes döntetlen kiharcolása utáni örömükben.

A hazai csapat góljait Kovács 10, Barján 8, Kácsor 6, Helembai 2, Jovetic 2, Hámori 1 szerezte. A DKKA-ból a legeredményesebb Szekerczés 8, Micijevic 5, és Kazai 5 találattal volt.

A Németh András szakmai igazgató és Szilágyi Zoltán vezetőedző által irányított váci hölgykoszorú remek teljesítményt nyújtva egy fordulóval a bajnokság vége előtt az előkelő 6. helyen áll 31 ponttal, s mindössze két ponttal van lemaradva az 5. Siófok gárdájától.

A bajnokság utolsó mérkőzését az FTC vendégeként május 23-án játssza Szilágyi Zoltán csapata.

(A Dunakanyar Régiónak nyilatkozó Németh András és Szilágyi Zoltán mellett Kácsor Gréta és Hámori Konszuélia értékelte a csapat bajnoki szereplését, melyet lapunk május 29-i print számában közlünk.)