» Központi Tudakozó
» Magyarország.hu
» Állások

2018. 05. 11.
A küzdeni akarás diadala - Izgalmas összecsapáson szerezte meg a bajnokaspiráns skalpját a Kinizsi

A férfi futsal bajnokság NB II Keleti csoport Felső-házának 8. fordulójában a rájátszás mérkőzései közül talán a legnehezebb feladat várt Bita Lászlóra és játékostársaira, akik a bajnokaspiráns Rubeola FC Csömör együttesét fogadták május 4-én a Radnótiban.

Kénoszt Ferenc edző fiatalokkal teletűzdelt csapatát ezúttal is hatalmas tapssal köszöntötte a hazai publikum, de nagyon sportszerűen fogadták a listavezető Rubeola együttesét is, melyet népes szurkolótábor kísért el a dunakeszi rangadóra. A nagy érdeklődéssel várt találkozó előtt a helyi futsal klub nevében Hódi Richárd műsorvezető, az együttes állandó helyszíni szpíkere köszöntötte a Dunakeszi Kinizsi Futsal Klub egyik leghűségesebb szurkolóját és segítőjét, a 60. születésnapját ünneplő Berecz Istvánt, aki a számára ajándékként felkínált kezdőrúgásból a vendégek kapufáját találta telibe a kezdőkörből! Óriási ováció fogadta a sokak által megirígyelt bravúros teljesítményt, amely megalapozta a találkozó hangulatát is.

A Kinizsi tapasztalt, rutinos játékosai közül egyedül csak a válogatottat is megjárt Bita László lépett pályára, aki – mint szinte valamennyi találkozón – az együttes „karmestereként” irányította a fiatal csikócsapatot, amely a Komáromi, Bita, Milavecz, Sóvári, Gémesi összeállításban kezdte a mérkőzést. A nagy iramú, fordulatokban gazdag, néhol a kemény összecsapásokat sem nélkülöző rangadó elején a Csömör lépett fel támadólag, ám a 4. percben mégis a fiatal, 17 éves Skulka révén a Dunakeszi Kinizsi szerezte meg a vezetést (1-0), amely szemmel láthatóan felszabadította a „lélektani gátat” a hazai együttesben. A Kinizsi akcióját ezúttal is Bita László vezette fel, aki remek ütemben passzolt a jobb oldalon érkező fiatal játékosnak, aki nagyszerűen használta ki a kínálkozó lehetőséget. A gól után a vendégegyüttes szurkolói még nagyobb hangerővel énekeltek, síppal, dobbal bíztatták kedvenceiket. A Kinizsi ultrái sem maradtak le szurkolók a „hangversenyében”, bár ezúttal kevesebben voltak, mint a korábbi mérkőzéseken.

Remek volt a hangulat, mindkét csapat nyílt sisakkal támadott, de az első félidő végét jelentő sípszóig már egyik sem tudott gólt szerezni, ami - többek között - köszönhető volt a Kinizsi hálóőrének, Komárominak, aki bravúros védéseivel megakadályozta, hogy a Rubeola FC Csömör kiegyenlítsen.

A második félidő elején a vendégek még nagyobb erővel támadtak, melyet a 23. percben tudtak gólra váltani, Maruzsi jóvoltából (1-1). A hazai publikum nagy örömére szinte egy perc sem telt el és újra a Kinizsinél volt az előny. Kénoszt Ferenc edző nem hiába szavazott bizalmat a fiataloknak, akik közül ezúttal a másik 17 éves játékos, Fehér juttatta vezetéshez a Dunakeszit, amely ezzel a szép góllal nyerte meg a Felső-házi rájátszás rangadóját, amely az utolsó másodpercig rendkívül izgalmas volt. Bitaék sikeresen védekeztek a Rubeola rohamai ellen, és győzelmükkel megszerezték a bajnokaspiráns nagyon értékes skalpját. Bravúros teljesítmény volt, aminek az sem csökkenti a sportértékét, hogy az NBI-be tartó Csömör is tartalékosan érkezett Dunakeszire.

A találkozó után a csömöriek játékosa elismerte, hogy önmagukhoz képes gyenge teljesít nyújtottak, fásultak volt. Mi volt a siker titka? – kérdeztem Bita Lászlótól, aki nevetve azt mondta: „Nem volt itt a Temő”, majd komolyra fordítva hozzátette: „Mindent megtettünk, hogy legyőzzük a csömörieket, nem akartuk, hogy idén is Dunakeszin ünnepeljék a bajnokság megnyerését.”

Nagyon boldog volt Kénoszt Ferenc, a Kinizsi mestere is, aki a csapat teljesítménye mellett a gólszerzőket dicsérte: - Mindkét találatunkat a fiatalok szerezték, ami önmagáért beszél. A hogyan továbbra így válaszolt: - Még van két mérkőzésünk, bízom az éremszerzésben. A nyáron majd eldönti a vezetőség, hogyan tovább

Percekig zúgott a taps, készültek a szelfik és a fotók a győztes csapatról, amely legközelebb május 11-én 20 órakor – lapunk nyomdába adásával egy időben – a harmadik helyen álló Kazincbarcika együttesével játszik, amely ugyancsak izgalmas összecsapásnak ígérkezik.