» Magyarország.hu
» Állások

2017. 11. 12.
Pontveszteség nélkül vezeti a bajnokságot a KASE

A Pest megyei női kézilabda bajnokság B csoportját pontveszteség nélkül vezeti a dunakeszi KASE, amely a címvédő, Csömör KSK otthonában 32–37 (18–22) is megőrizte veretlenségét. A bajnoki szezon legnagyobb rangadójával zárult az alapszakasz első köre, melyben a dobogó második fokán álló vendéglátók a listavezető KASE együttesét fogadták.

„Címvédő női kézilabdázóink vérbeli rangadóval zárták az alapszakasz első körét hazai pályán. Azt a 100%-os KASE-t fogadták a lányok, amely kispadján a 120-szoros válogatott, sportági legenda Kántor Anikó ült. A listavezetővel a félidő közepéig sikerült tartanunk a lépést, ekkor sorozatban hat gólt szerezve elléptek a vendégek és az előnyüket sajnos a meccs végéig meg tudták őrizni.” – írja a csomorsport.hu.

Támadásban a KASE

A vasárnapi rangadó után is imponáló adatok olvashatók ki a KASE neve mellett a a bajnoki táblázaton: kilenc mérkőzés, kilenc győzelem. Kántor Anikó „lányai” 18 ponttal vezetik a bajnokságot, mögöttük a második helyen álló Csömör 12 pontot gyűjtött.

A KASE 371 gólt lőtt, az ellenfelek 181-szer zörgették meg a dunakeszi csapat hálóját. A csapatból a legtöbb találatot Liszka Rebeka jegyzi 57 góllal, aki a megyei góllövőlista harmadik helyét fogalja el. A házi „mesterlövészek” versenyében őt követi Lettner Laura 51 góllal, a harmadik Balás Patrícia 35 találattal.

Kántor Anikó együttese legközelebb, november 19-én Hatvan KSZSE-t fogadja este hét órakor.