» Állások

2017. 11. 12.
EHF Kupa: GVM Europe Vác- Kastamonu 24-26 (12-11)
Szilágyi Zoltán vezetőedző: Nem adjuk fel!

Az EHF Kupa 3. fordulójának első mérkőzésén a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadta vasárnap délután a Vác, amely első körben kettős győzelemmel lépett tovább izraeli ellenfelével szemben, majd a német Buxtehuder SV csapatát búcsúztatta parádés játékkal. Számos szakmai elemzés a német alakulatnál könnyebb ellenfélnek értékelte a jó néhány idegenlégióst felvonultató török együttest, amire rácáfoltak a rutinos játékosokkal felvonuló vendégek.

A váci arénában ezúttal is remek volt a hangulat, a szurkolók lelkesen bíztatták Helembaiékat, akik a találkozó 1. percében Lakatos révén megszerezték a vezetést (1-0), ám hiába védett elsőre bravúrral Arenhart, a kipattanó labdát értékesítették a törökök (1-1). Noha a Vác lőtte a találkozó első gólját, mégis a vendég együttes akarata érvényesült jobban, hiszen gyors indításokból, a széleken vezetett támadások rendre góllal végződtek. Már 1-4-et mutatott az eredményjelző, amikor a jobbszélső Jovetic csökkentette a hátrányt (2-4). A hazaiak újabb találatát, ezúttal a balszélső Radosavljevic szerezte, ami reményt adott az egyenlítésre, de e helyett újabb török gól következett.

A GVM Europe Vác játékosai láthatóan nagyon igyekeztek, ám a török kapu előtt sokszor bosszantó technikai hibát követtek el. De a szerencsével is hadilábon álltak, hiszen a Kastamomu román kapusa bravúrral hárította Jovetic látványos ejtését és De Souza bombaerős lövését.

A vendégek jelentős előnyénél (3-7) először kért időt Szilágyi Zoltán vezetőedző, aki láthatóan igyekezett nyugtatni a lányokat. Talán ennek is volt köszönhető Barján bombagólja (4-7).

A kezdeti percek után a török kapushoz hasonlóan Arenhart is több látványos védéssel mentette meg góltól a Vác kapuját.

A fiatal játékosokból álló, lelkes hazai együttes és a rutinos, tapasztaltabb játékosokat felvonultató Kastamonu különbségét az első félidő derekán jól mutatta, hogy a törökök kettős emberhátrányban is betaláltak Arenhart kapujába.

A váci lányok és az őket hatalmas hőfokon buzdító szurkolók nem adták fel, amikor pedig Kovács kettő, Szondi és Diószegi egy-egy góllal újra szorosabbá tette a mérkőzést, majd Barján hetesből szerzett az újabb találata után (9-10) tombolt a lelátó. Már-már kézzelfogható közelségben volt az egyenlítés, de Szilágyi Zoltán lányai nagy igyekezetükben még emberelőnyben is elkapkodták a helyzeteket, gyorsan akarták befejezni a széleken vezetett akciókat. Az eredménytelenségükben nagy „szerepet játszott” a vendég hálóőr, a román Rombescu, aki bravúrt bravúrra halmozott.

Az első játékrész hajrájában Arenhart egészpályás indításából szerzett góllal Diószegi kiegyenlített (10-10), Szamoránszky látványos találatával (11-10) újra magához ragadta a vezetést a Vác, amire azonnal jött a törökök válasza. Zúgott a Ria, ria Hungária!  Alig 10 másodperccel a félidő végét jelentő sípszó előtt a hazai együttes egyik tehetséges játékosa, a 17 éves Kácsor óriási góljának köszönhetően váci előnnyel (12-11) vonultak pihenőre a csapatok.

Noha a második félidő török góllal indult, ám mégis a Vác kezdeményezett többet, sőt Radosavljevic, Kovács, majd Diószegi újabb két találatának örülhettek a Duna-partiak (16-13). A mérkőzés 40. percéhez közelítve a játékképe alapján úgy tűnt, hogy Hámoriék kezdik felőrölni a törökök erejét, aki egyébként ebben hatalmas szerepet vállalt magára bátor és dinamikus betöréseivel. A remélt folytatás elmaradt, mert megtört a hazai csapat lendülete. Szétesett a váci együttes védekezése, amit az is mutat, hogy a török a 18-18-as egyenlítés után elhúztak (19-22) és a találkozó vége felé haladva tartották a két-háromgólos előnyüket.

Óriási akarattal és szívvel küzdő váci lányok a véghajrában újra egy gólra voltak az egyenlítéstől (24-25), sőt a találkozó utolsó percében Barján hetesből egyenlíthetett volna, akinek lövését azonban a mérkőzés legjobbja, Rombescu hárította.

Az EHF Kupa váci találkozója török góllal zárult (24-26), aminek szemmel láthatóan nagyon örültek a vendégek, akiken egy hét múlva a törökországi visszavágón vehetnek revansot Szilágyi Zoltán vezetőedző lányai, aki a mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy nem adják fel.

Vetési Imre

(Dunakanyar Régió)

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA 3. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS GVM EUROPE-VÁC–KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török) 24–26 (12–11) Vác, 600 néző. Vezette: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok) VÁC: Arenhart – Jovetic 2, Hámori, Lakatos 1, Helembai F., De Souza, Radoszavljevics 3. Csere: Barján 3 (2), Kovács P. 6 (3), DIÓSZEGI 5, Szondi 1, Szamoránsky P. 2, Kácsor 1, Hornyák B. Edző: Szilágyi Zoltán KASTAMONU: ROMBESCU – Kolodziejska 3, Yilmaz 2, ISKANDEROGLU 6 (2), Seric 2, Szinicina 3, KOCINA 4. Csere: Nenezics (kapus), Elez 2, Güler 2, Aydin 2, E. Gomes Barbosa. Edző: Hakan Günal Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 11. p.: 3–8. 20. p.: 8–9. 29. p.: 11–10. 36. p.: 16–13. 41. p.: 18–16. 51. p.: 19–22. 54. p.: 23–24 Kiállítások: 10, ill. 20 perc Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2

Jegyzőkönyv forrása: nemzetisport.hu