„Ezt idén nem lehet ilyen körülmények között, ugyanakkor a köszönet kifejezése, az ajándékozás nem maradhat el ebben az esztendőben sem. Most itt a kórház előtt vagyunk és a CBA által felajánlott csomagok és ajándékok fognak bekerülni majd a kórház területére, az itt dolgozók segítségével. De ez az alkalom is fontos, hogy azok felé kifejezzük a köszönetünket, akik majd akkor, amikor mi a szűk családdal otthon 24-én, vagy 25-én a karácsonyt ünnepeljük békében együtt. Ők akkor is azért fognak dolgozni, hogy azok a honfitársaink, akik betegek lesznek és valamelyik kórházban fekszenek, súlyosabb tüneteik vannak, ők meggyógyulhassanak és a következő karácsonyt velük együtt ünnepeljük. Nagyon szépen köszönjük, hogy az egész esztendőben kitartottak” – mondta Rétvári Bence.
Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója arról beszélt, hogy számukra ez az ajándékozás a nagyrabecsülésük jele.
„Egy évvel ezelőtt valóban itt voltunk és az volt az első olyan alkalom, amikor együttműködtünk és kifejeztük a kórházi dolgozók számára ily módon is a nagyrabecsülésünket. Akkor is említettem azt, hogy nekik milyen fontos szerepük van a mindennapi életünkben, hiszen, hogy ha nincs egészségünk, akkor azt gondolom, hogy bármit tehetünk, nagy gondban vagyunk. Az egészség megőrzése és a lakosság támogatása a koronavírus járvány kellős közepén még nagyobb adomány lett, és még fontosabbá vált, hiszen ez a küzdelem már március óta tart és ezek a rendkívül hosszú hónapok komoly energiát emésztenek fel, mind pszichikailag, mind fizikailag” – mondta.
„Készültünk egy rendezvény-sorozattal, de azt azért, hogy méltóképp tudjuk megünnepelni, az ezt következő évre halasztottuk és bízunk benne, hogy azok a tervek, ötletek meg tudnak valósulni. Ahogy képviselő úr is mondta, a szokásos ünneplést nem tudjuk megtartani zárt keretek között. S nem is szavakat, hanem érzéseket mondanék néhány gondolatban, hisz az egyéni köszöntések, illetve az értekezletek kis csoportban a kórházban már lezajlottak. Ha egy szóval tudnám kifejezni, hogy mi jelentette a 2020-as évet a váci kórház életében, de én azt gondolom, hogy mindenki életében, az a bizonytalanság. Bizonytalanság, amelyet a koronavírus-járvány okozott. A bizonytalanság egy olyan fajta alkalmazkodást várt el mindenkitől, amely teljesen átírta a mindennapokat, átírta a gondolkodási keretet. Hihetetlen erőfeszítés volt, hogy ebben a bizonytalanságban, milyen döntéseket hozzanak mind kormányszinten, mind pedig a betegágy mellett” – mondta.
Elmondta azt is, hogy azok a kollégái, akik a kórházat választják hivatásuk színteréül vállalják azt, hogy a nap minden percében egy érzelmi hullámvasúton ülnek, hiszen a betegellátás folyamán a beteg állapotának változásával hol örömet, hol fájdalmat, hol küzdést, hol sikert, hol bánatot észlelünk.
„Ez a fajta érzelmi hullámvasút jelen járványhelyzetben még kifejezettebb lett és ezek az érzések társultak a félelemmel, az aggodalommal, a fáradtsággal, a kimerültséggel. Ha ezek az érzések hangot tudnának adni, akkor azt tudnám mondani, hogy a kórház falain való dübörgést kellett volna hallani, de helyette csend van, mert az alázat elnémítja ezeket az érzéseket. S nem csak a munkatársaknak kell megköszönni, hogy ebben a helyzetben ilyen magas szinten helyt álltak és küzdenek, hanem a kórházban gyógyuló betegeknek és hozzátartozóiknak is, akik vállalták a járvány okozta szigorúbb szabályokat és türelemmel, megértéssel viselték az új rendszert.”
A 800 ajándékcsomagot a kórház dolgozói között osztják szét, amelyek bort és csokoládét tartalmaznak.
Furucz Anita (vaci-naplo.hu)
|