» Magyarország.hu
» Állások

2020. 08. 25.
Edzőmérkőzés a világ legjobbja ellen - A koronavírus fertőzés miatt kiesett két hét a Váci NKSE felkészüléséből

Mivel a korábbi koronavírus fertőzés miatt két hét lemaradásban van a váci női kézilabda együttes a riválisaihoz képest, igen hasznos három felkészülési mérkőzést játszottak a mieink az elmúlt napokban.

Mint az a szövetségi döntésből kiderült, átszervezik az élvonalbeli kézilabda bajnokságok játéknapjait, így a tervezettnél sűrűbb bajnoki program vár a csapatokra. Ezért hiába egyezett meg ellenfeleivel a váci klub, hogy az első pár fordulóban esedékes mérkőzés halasztásra kerüljön, a váciak számára is már a jövő héten elkezdődik a pontvadászat.

A felkészülés fontos állomása volt az eddig lejátszott három előkészületi találkozó is. Mindháromra zárt kapuk mellett került sor. Előbb a váci sportcsarnokban a Fraditól hét góllal kikapott Szilágyi Zoltán együttese, majd ugyanilyen különbséggel nyert Érden.

Az augusztus 25-i győri kiránduláson a világ legjobb női kézilabdás hölgykoszorúja – 18-12-es félidőt követően – 36-28-ra verte a Váci NKSE-t. A váci együttes a Triffa Ágnes – Diószegi Nikolett, Hámori Konszuéla, Helembai Fanny, Lakatos Rita Kácsor Gréta, Sanja Radoszavljevics kezdőhetessel indította a hatvan percet. A folytatásban pályára lépett Bukovszky Anna és Bálint Anna a kapuban, Szabó Laura, Szondi Zsófia, Szeberényi Flóra és Pálffy Anna a mezőnyben.

A VNKSE kereken 22 év átlagéletkorú játékoskeretében továbbra is sérüléssel bajlódik Bárdy Noémi, Grosch Vivien és Kuczora Csenge. Erősen kezdtek a hazaiak a kissé megszeppent vendégek ellen, de aztán kiegyenlítetté vált a játék. A nagy iramban sok gól esett, már ekkor is mindkét csapat több taktikai variációt kipróbált.

A váciak két beállóssal való, hét a hat elleni támadásai a mérkőzés nagy részében hatékonyak voltak. Az első félidőt végig védő Triffa Ágnest (képünkön) a fordulás után a két fiatal kapustehetség váltotta. Sokáig 4 és 6 gól közötti fórral vezetett a Győr, majd a hajrához közeledve nőtt a differencia. A csapatok között a legnagyobb különbség tízgólos volt ((58. perc: 36-26). A váciak a bajnoki rajt előtt még egy felkészülési meccset játszanak: pénteken 17 órától Debrecenben.

Forrás: vac.hu
Fotó: Váci NKSE