Közel 120 érdeklődő részvételével valósult meg a Nagyvállalatok Logisztikai Vezetőinek Klubja és a Piarista Kilátó Központ közös szervezésében a 2. Élményalapú Oktatási Konferencia Vácott. A tavalyi nagysikerű rendezvény nyomán idén még több szakember vett részt a programon, hogy közösen gondolkozzanak a tanteremben hasznosítható, élményalapú jógyakorlatok felkutatása, megosztása kapcsán.
Érdekfeszítő, a résztvevők között neveléstudománnyal foglalkozó kutatóval, gyakorló pedagógussal, a digitális kultúra terén elkötelezett, tehetséggondozásban tevékenykedő szakemberrel és a piaci szektor képviselőjével megrendezett kerekasztal beszélgetéssel indult, majd műhely szekciókkal folytatódott a 2. Élményalapú Oktatási Konferencia. A különféle területeken, így például a szakképzésben, közoktatásban, felsőoktatásban tevékenykedő oktatók, pedagógusok, illetve az ott képződő fiatalok megszólítására alkalmas innovációkat, programokat, eszközöket fejlesztő, alkalmazó intézményeknek, szervezeteknek, cégeknek szóló rendezvény immár hagyományosan színtere lett ezen szereplők találkozásának, és lehetőséget biztosított a kölcsönös élményalapú tudásátadásra és jógyakorlat megosztásra. A konferencia délelőtti, plenáris részében beszédet mondott Hudacsek László Péterné az Innovatív Képzéstámogató Központ szakmai igazgatója, Zsódi Viktor Sch.P., a Piarista Rend Magyar Tartománya vezetője, valamint Szabó Zoltán, a Nagyválallatok Logisztikai Vezetőinek Klubja elnöke. A délutáni workshop szekciót dr. VargaBajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium szak- és felnőttképzésért,
fiatalokért felelős államtitkára nyitotta meg. A kerekasztal beszélgetés résztvevői ezúttal is a
konferencia alapkérdésére keresték a választ: Milyen a jó/hatékony tanóra?
A délután folyamán az érdeklődők hat műhelyben bővíthették tovább élménypedagógiai eszköztárukat. Ízelítőt adott a területen alkalmazott jógyakorlataiból a RoboKaland, a Redmenta, illetve a VSZC Petzelt József Technikum és Szakképző Iskola csapata, a résztvevők kiscsoportokban kérdéseket tehettek fel a délelőtti kerekasztal szakembereinek. A szervezők tekintetében a Nagyvállalatok Logisztikai Vezetőinek Klubja az immár harmadik országos bajnokságát bonyolító, első magyar logisztikai társasjáték, a Profi-T-Ability tantermi hasznosíthatóságát mutatta be. A Piarista Kilátó Központ szakemberei új, saját fejlesztésű, a 10-11. évfolyamos diákokat célzó, a sikeres fakultáció és iskolaválasztást támogató Hétmérföldes csizmákon programjukból adtak át azonnal alkalmazható gyakorlatot.