2024. április 8-14. között országszerte több száz programmal elstartol a Wunderbar Fesztivál, amelyen a német kultúra, zene, gasztronómia és hagyományok mellett a nyelvtanulásról is szó lesz. Az országban 170 intézményben zajlanak irodalmi, kulturális, oktatási, színházi események, amelyeket a www.wunderbarfesztival.hu oldalon lehet nyomon követni.
A fesztiválra ezekben a napokban országszerte több tucat városban kicsik és nagyok flashmobbal hívják fel a figyelmet, így Dunakeszin is. Március 25-én hétfőn 10 órakor a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium Diákjai lesznek láthatóka IV. Béla király téren.
A német nyelv ma is a második legnépszerűbb nyelv Magyarországon. Nézzük, miért érdemes németül tanulni:
- A kultúra alapnyelve. Goethe, Kafka vagy Thomas Mann eredetiben? Wagner vagy Mozart kották im Original? Nem létezne európai kultúra a német nyelv nélkül.
- Karrier itthon. Német, osztrák és svájci cégek közel félmillió embernek adnak Magyarországon munkát. Ha angol is a céges nyelv, a vezető pozíciókba könnyebben bekerülhet, aki beszél németül is.
- Karrier külföldön. Németország, Ausztria és Svájc közel vannak és tárt karokkal várják a képzett munkaerőt mindenféle pozícióban.
- Európa legjobb egyetemei. Egészen jó némettel máris megnyílnak a határok, és a legszuperebb német nyelvű egyetemeken lehet tanulni.
- Üzleti élet. Mindenki beszél angolul, de biztos üzleti siker vár arra, aki németül szól a német anyanyelvűekhez.
- A tudomány és kutatás nyelve. A kutató, a tudományos életben aktív tudós nehezen boldogul német nélkül, hiszen ez a tudomány második legfontosabb nyelve. Nem beszélve az ösztöndíjakról, amelyekre például az Osztrák-Magyar Akció Alapítványnál vagy a Német Felsőoktatási Csereszolgálatnál (DAAD) lehet pályázni.
- Turizmus. A német nyelvű turisták nagy utazók, és szeretik, ha a saját nyelvükön beszélhetnek idegen országokban is. És az se utolsó, amikor el tudjuk igazítani a turistákat a Parlament felé, és hálásan mondják, hogy DANKE.
Felekné Csizmazia Erzsébet