Lakatfal, találkahely, természetre nevelés, avagy a megújult Kiscsurgó-völgy Dunakeszin.
Véget ért a Kiscsurgó rehabilitációjának második üteme, a növényzet rendezése és a gyalogutak, hidak kiépítése, valamint a kis tavak kitisztítása után a minap a fogadótér is elkészült. Mint Dióssi Csaba polgármester elmondta, a terület rendbetételével egy régi vágy teljesült. „Szerettünk volna egy olyan romantikus helyet a városon belül, amit a pároknak tudunk ajánlani, ahol természetes környezetben néhány kellemes órát el tudnak tölteni” – fejtette ki a polgármester. A Kiscsurgó völgyének több bejárata is van, de a most átadott fogadótérhez a régi strand kovácsoltvas kapuján át juthat el a látogató. A kapu a szerelmesek lakatfala is egyben, amelyből ez az első és egyetlen Dunakeszin.
„Országszerte több városban is elterjedt szokás, hogy szerelmesek lakatot helyeznek el különböző helyekre, kerítésekre, kapukra, hidakra, korlátokra. Dunakeszin ezt a célt ezzel a jelképes kapuval valósítottuk meg” – magyarázta Dióssi Csaba. Hozzátette, annyi a kivitelezők kérése, hogy a párok a lakatokat a két fix kiskapura akasszák, hogy a két nagy szárny nyitható maradjon, ne húzza le a nagy súly.
Dunakeszi Város Önkormányzata az elmúlt évtizedben komoly programot dolgozott ki arra, hogy a Duna-partot jobban bevonják a város életébe. A Duna-parti sétányok, a kerékpárút létesítése, a nemrégiben megújított tanösvény mellett e cél érdekében vette meg évekkel ezelőtt a mai szabadstrand területét is az önkormányzat. A Kiscsurgó rendbetétele még váratott magára, de ezzel a projekttel egy igazán élvezhető, élményekben gazdag Duna-partja lett a városnak. „A Kiscsurgó-völgyének korábbi terveit Tóth Eszter főkertész asszony továbbgondolta és jó ötletekkel praktikusabbá tette, amelyhez gratulálok neki és a választott kivitelezőknek, nagyon szép munkát végeztek!”- mondta a polgármester.
A most átadott fogadótér nemcsak találkozási pont, hanem a Duna-part déli részén megújított tanösvényhez hasonlóan lehetőséget kínál természettel kapcsolatos előadások megtartására, a fiatalok természetre nevelésére természetes környezetben.
Szeredi Helga
Fotó: KesziPress