Idén június 25-én rendezik meg országszerte a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozatot. Ez alkalomból a váci Modern Művészeti Gyűjtemény nyílt napot hirdet. Várják a művészetet és kultúrát szerető és tisztelő érdeklődőket, hogy egy kellemes estét együtt eltölthessenek és megismertessék azokat az értékeket, melyek a Gyűjteményben találhatóak. Sokat hallottak mostanában a Gyűjtemény sorsáról, akik még nem jártak benne, mindenképpen látogassanak el, akik pedig már ismerik, biztos vagyok benne, hogy nem hagyják ki ezt az alkalmat! – írja Hujbert István, a VácOnline.hu főszerkesztője.
„Egy nép a történelmi ismerete, származása és kultúrája nélkül olyan, mint egy fa gyökerek nélkül.” Bob Marley
17.00 órától egy interaktív képbemutatóval kezdődik a program. A résztvevőknek lehetőségük nyílik arra, hogy a festményeket saját maguk mutassák be. A múzeum előtt lehet fényképezkedni a művekkel. Ezzel a jelenléttel is kifejezhetik a kultúra, művészet iránti tiszteletüket, támogatásukat.
17.30-tól Karikatúrakiállítás nyílik. Sajdik Ferenc legújabb képei kerültek a Gyűjtemény falaira. Nem kell bemutatni Balázs-Piri Balázst, akinek az életműve szintén a gyűjtemény része. Kevesebben tudnak Toncz Tiborról, aki Munkácsy-díjas művészünk és a Ludas Matyi művészeti főszerkesztője volt. A programon közreműködnek a Dunakanyar Szimfonikusok művészei.
18.30-tól a kiállítás megnyitója után tárlatvezetés indul. A résztvevők megismerhetik a Modern Művészeti Gyűjtemény gazdag kínálatát, amely a modern művészet rejtelmeibe enged betekintést.
A programon a részvétel ingyenes!
Tudta-e, hogy
- a gyűjteményben Salvador Dali-szobor is van?
- itt találhatóak Matuska Szilveszter váci Fegyházban készült festményei?
- a gyűjtemény legnagyobb festménye 3×6 méteres?
- Szabó Vladimír műhelytitkaiba is betekinthetnek?
- hogy Scholz Erik – Szőnyi István tanítványa, Munkácsy-díjas művész – nem csak festékekkel alkotott, hanem a természetben található fákat, gombákat is beleálmodta a képekbe, sőt, egy fadarabban is meglátta, mit ábrázol?
- Tóth Ernő különleges bronzszobrai – piszkafatestek groteszk pózokban – viaszveszejtéses technikával készültek, és tudják, mi az?
- Orvos András, váci festőművészünk – aki Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott művészetéért – különleges virágképei és klasszikus tájképei is megtalálhatóak itt?
- megtekinthető itt a váci arcképcsarnok, vajon kik szerepelnek a képeken?
- a Ludas Matyi összes eredeti festett, pikáns témájú, színes címlapja is a kiállítás része?
- Feodora Fjodorovna Kornyilova (Rákosi Mátyásné) jakut származású szovjet jogász, ügyész, és keramikus is volt és itt látható szobra?
„A művészet a lelket távol tartja a mindennapi élet porától.” Pablo Picasso