» Autópálya-matrica
» Központi Tudakozó
» Magyarország.hu

2018. 05. 11.
A küzdeni akarás diadala - Izgalmas összecsapáson szerezte meg a bajnokaspiráns skalpját a Kinizsi

A férfi futsal bajnokság NB II Keleti csoport Felső-házának 8. fordulójában a rájátszás mérkőzései közül talán a legnehezebb feladat várt Bita Lászlóra és játékostársaira, akik a bajnokaspiráns Rubeola FC Csömör együttesét fogadták május 4-én a Radnótiban.

Kénoszt Ferenc edző fiatalokkal teletűzdelt csapatát ezúttal is hatalmas tapssal köszöntötte a hazai publikum, de nagyon sportszerűen fogadták a listavezető Rubeola együttesét is, melyet népes szurkolótábor kísért el a dunakeszi rangadóra. A nagy érdeklődéssel várt találkozó előtt a helyi futsal klub nevében Hódi Richárd műsorvezető, az együttes állandó helyszíni szpíkere köszöntötte a Dunakeszi Kinizsi Futsal Klub egyik leghűségesebb szurkolóját és segítőjét, a 60. születésnapját ünneplő Berecz Istvánt, aki a számára ajándékként felkínált kezdőrúgásból a vendégek kapufáját találta telibe a kezdőkörből! Óriási ováció fogadta a sokak által megirígyelt bravúros teljesítményt, amely megalapozta a találkozó hangulatát is.

A Kinizsi tapasztalt, rutinos játékosai közül egyedül csak a válogatottat is megjárt Bita László lépett pályára, aki – mint szinte valamennyi találkozón – az együttes „karmestereként” irányította a fiatal csikócsapatot, amely a Komáromi, Bita, Milavecz, Sóvári, Gémesi összeállításban kezdte a mérkőzést. A nagy iramú, fordulatokban gazdag, néhol a kemény összecsapásokat sem nélkülöző rangadó elején a Csömör lépett fel támadólag, ám a 4. percben mégis a fiatal, 17 éves Skulka révén a Dunakeszi Kinizsi szerezte meg a vezetést (1-0), amely szemmel láthatóan felszabadította a „lélektani gátat” a hazai együttesben. A Kinizsi akcióját ezúttal is Bita László vezette fel, aki remek ütemben passzolt a jobb oldalon érkező fiatal játékosnak, aki nagyszerűen használta ki a kínálkozó lehetőséget. A gól után a vendégegyüttes szurkolói még nagyobb hangerővel énekeltek, síppal, dobbal bíztatták kedvenceiket. A Kinizsi ultrái sem maradtak le szurkolók a „hangversenyében”, bár ezúttal kevesebben voltak, mint a korábbi mérkőzéseken.

Remek volt a hangulat, mindkét csapat nyílt sisakkal támadott, de az első félidő végét jelentő sípszóig már egyik sem tudott gólt szerezni, ami - többek között - köszönhető volt a Kinizsi hálóőrének, Komárominak, aki bravúros védéseivel megakadályozta, hogy a Rubeola FC Csömör kiegyenlítsen.

A második félidő elején a vendégek még nagyobb erővel támadtak, melyet a 23. percben tudtak gólra váltani, Maruzsi jóvoltából (1-1). A hazai publikum nagy örömére szinte egy perc sem telt el és újra a Kinizsinél volt az előny. Kénoszt Ferenc edző nem hiába szavazott bizalmat a fiataloknak, akik közül ezúttal a másik 17 éves játékos, Fehér juttatta vezetéshez a Dunakeszit, amely ezzel a szép góllal nyerte meg a Felső-házi rájátszás rangadóját, amely az utolsó másodpercig rendkívül izgalmas volt. Bitaék sikeresen védekeztek a Rubeola rohamai ellen, és győzelmükkel megszerezték a bajnokaspiráns nagyon értékes skalpját. Bravúros teljesítmény volt, aminek az sem csökkenti a sportértékét, hogy az NBI-be tartó Csömör is tartalékosan érkezett Dunakeszire.

A találkozó után a csömöriek játékosa elismerte, hogy önmagukhoz képes gyenge teljesít nyújtottak, fásultak volt. Mi volt a siker titka? – kérdeztem Bita Lászlótól, aki nevetve azt mondta: „Nem volt itt a Temő”, majd komolyra fordítva hozzátette: „Mindent megtettünk, hogy legyőzzük a csömörieket, nem akartuk, hogy idén is Dunakeszin ünnepeljék a bajnokság megnyerését.”

Nagyon boldog volt Kénoszt Ferenc, a Kinizsi mestere is, aki a csapat teljesítménye mellett a gólszerzőket dicsérte: - Mindkét találatunkat a fiatalok szerezték, ami önmagáért beszél. A hogyan továbbra így válaszolt: - Még van két mérkőzésünk, bízom az éremszerzésben. A nyáron majd eldönti a vezetőség, hogyan tovább

Percekig zúgott a taps, készültek a szelfik és a fotók a győztes csapatról, amely legközelebb május 11-én 20 órakor – lapunk nyomdába adásával egy időben – a harmadik helyen álló Kazincbarcika együttesével játszik, amely ugyancsak izgalmas összecsapásnak ígérkezik.

Vetési Imre (Dunakeszi Polgár)
Fotó: Simonffy Norbert

| Impresszum | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Közlemény |

© 2018 Dunakanyar Régió - Közéleti Újság Online Kiadása

Esett az eső, de mindenki szedte! (2018. 09. 23.)Padfestés és tótakarítás Tóvárosban (2018. 09. 23.)Családi nap és lecsófőző verseny (2018. 09. 23.)Zenei flashmob az Ipoly menti turizmus élénkítéséért (2018. 09. 22.)Búcsúzik a nyár (2018. 09. 21.)Fóti Szüret - Fóti Ősz (2018. 09. 21.)Zebegény - Panorámafutás (2018. 09. 21.)Színházak éjszakája (2018. 09. 21.)"Amikor az atyafiak együtt muzsikálnak" (2018. 09. 20.)Évadnyitó gulyásparti (2018. 09. 20.)Balesetmegelőzési céllal ellenőríz a rendőrség (2018. 09. 20.)A Váci Fegyház és Börtön adománya a homokozó bölcsiseknek (2018. 09. 20.)Átadták a hatodik ovi-sportpályát Dunakeszin (2018. 09. 19.)Újabb sávot használhatnak az autósok az M2-es egy részén (2018. 09. 19.)Zenei flashmob a szlovák-magyar határon - Letkésnél hídzár lesz (2018. 09. 19.)