» Magyarország.hu

2017. 11. 12.
EHF Kupa: GVM Europe Vác- Kastamonu 24-26 (12-11)
Szilágyi Zoltán vezetőedző: Nem adjuk fel!

Az EHF Kupa 3. fordulójának első mérkőzésén a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadta vasárnap délután a Vác, amely első körben kettős győzelemmel lépett tovább izraeli ellenfelével szemben, majd a német Buxtehuder SV csapatát búcsúztatta parádés játékkal. Számos szakmai elemzés a német alakulatnál könnyebb ellenfélnek értékelte a jó néhány idegenlégióst felvonultató török együttest, amire rácáfoltak a rutinos játékosokkal felvonuló vendégek.

A váci arénában ezúttal is remek volt a hangulat, a szurkolók lelkesen bíztatták Helembaiékat, akik a találkozó 1. percében Lakatos révén megszerezték a vezetést (1-0), ám hiába védett elsőre bravúrral Arenhart, a kipattanó labdát értékesítették a törökök (1-1). Noha a Vác lőtte a találkozó első gólját, mégis a vendég együttes akarata érvényesült jobban, hiszen gyors indításokból, a széleken vezetett támadások rendre góllal végződtek. Már 1-4-et mutatott az eredményjelző, amikor a jobbszélső Jovetic csökkentette a hátrányt (2-4). A hazaiak újabb találatát, ezúttal a balszélső Radosavljevic szerezte, ami reményt adott az egyenlítésre, de e helyett újabb török gól következett.

A GVM Europe Vác játékosai láthatóan nagyon igyekeztek, ám a török kapu előtt sokszor bosszantó technikai hibát követtek el. De a szerencsével is hadilábon álltak, hiszen a Kastamomu román kapusa bravúrral hárította Jovetic látványos ejtését és De Souza bombaerős lövését.

A vendégek jelentős előnyénél (3-7) először kért időt Szilágyi Zoltán vezetőedző, aki láthatóan igyekezett nyugtatni a lányokat. Talán ennek is volt köszönhető Barján bombagólja (4-7).

A kezdeti percek után a török kapushoz hasonlóan Arenhart is több látványos védéssel mentette meg góltól a Vác kapuját.

A fiatal játékosokból álló, lelkes hazai együttes és a rutinos, tapasztaltabb játékosokat felvonultató Kastamonu különbségét az első félidő derekán jól mutatta, hogy a törökök kettős emberhátrányban is betaláltak Arenhart kapujába.

A váci lányok és az őket hatalmas hőfokon buzdító szurkolók nem adták fel, amikor pedig Kovács kettő, Szondi és Diószegi egy-egy góllal újra szorosabbá tette a mérkőzést, majd Barján hetesből szerzett az újabb találata után (9-10) tombolt a lelátó. Már-már kézzelfogható közelségben volt az egyenlítés, de Szilágyi Zoltán lányai nagy igyekezetükben még emberelőnyben is elkapkodták a helyzeteket, gyorsan akarták befejezni a széleken vezetett akciókat. Az eredménytelenségükben nagy „szerepet játszott” a vendég hálóőr, a román Rombescu, aki bravúrt bravúrra halmozott.

Az első játékrész hajrájában Arenhart egészpályás indításából szerzett góllal Diószegi kiegyenlített (10-10), Szamoránszky látványos találatával (11-10) újra magához ragadta a vezetést a Vác, amire azonnal jött a törökök válasza. Zúgott a Ria, ria Hungária!  Alig 10 másodperccel a félidő végét jelentő sípszó előtt a hazai együttes egyik tehetséges játékosa, a 17 éves Kácsor óriási góljának köszönhetően váci előnnyel (12-11) vonultak pihenőre a csapatok.

Noha a második félidő török góllal indult, ám mégis a Vác kezdeményezett többet, sőt Radosavljevic, Kovács, majd Diószegi újabb két találatának örülhettek a Duna-partiak (16-13). A mérkőzés 40. percéhez közelítve a játékképe alapján úgy tűnt, hogy Hámoriék kezdik felőrölni a törökök erejét, aki egyébként ebben hatalmas szerepet vállalt magára bátor és dinamikus betöréseivel. A remélt folytatás elmaradt, mert megtört a hazai csapat lendülete. Szétesett a váci együttes védekezése, amit az is mutat, hogy a török a 18-18-as egyenlítés után elhúztak (19-22) és a találkozó vége felé haladva tartották a két-háromgólos előnyüket.

Óriási akarattal és szívvel küzdő váci lányok a véghajrában újra egy gólra voltak az egyenlítéstől (24-25), sőt a találkozó utolsó percében Barján hetesből egyenlíthetett volna, akinek lövését azonban a mérkőzés legjobbja, Rombescu hárította.

Az EHF Kupa váci találkozója török góllal zárult (24-26), aminek szemmel láthatóan nagyon örültek a vendégek, akiken egy hét múlva a törökországi visszavágón vehetnek revansot Szilágyi Zoltán vezetőedző lányai, aki a mérkőzés után azt nyilatkozta, hogy nem adják fel.

Vetési Imre

(Dunakanyar Régió)

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA 3. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS GVM EUROPE-VÁC–KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török) 24–26 (12–11) Vác, 600 néző. Vezette: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok) VÁC: Arenhart – Jovetic 2, Hámori, Lakatos 1, Helembai F., De Souza, Radoszavljevics 3. Csere: Barján 3 (2), Kovács P. 6 (3), DIÓSZEGI 5, Szondi 1, Szamoránsky P. 2, Kácsor 1, Hornyák B. Edző: Szilágyi Zoltán KASTAMONU: ROMBESCU – Kolodziejska 3, Yilmaz 2, ISKANDEROGLU 6 (2), Seric 2, Szinicina 3, KOCINA 4. Csere: Nenezics (kapus), Elez 2, Güler 2, Aydin 2, E. Gomes Barbosa. Edző: Hakan Günal Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 11. p.: 3–8. 20. p.: 8–9. 29. p.: 11–10. 36. p.: 16–13. 41. p.: 18–16. 51. p.: 19–22. 54. p.: 23–24 Kiállítások: 10, ill. 20 perc Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2

Jegyzőkönyv forrása: nemzetisport.hu

| Impresszum | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Közlemény |

© 2018 Dunakanyar Régió - Közéleti Újság Online Kiadása

Esett az eső, de mindenki szedte! (2018. 09. 23.)Padfestés és tótakarítás Tóvárosban (2018. 09. 23.)Családi nap és lecsófőző verseny (2018. 09. 23.)Zenei flashmob az Ipoly menti turizmus élénkítéséért (2018. 09. 22.)Búcsúzik a nyár (2018. 09. 21.)Fóti Szüret - Fóti Ősz (2018. 09. 21.)Zebegény - Panorámafutás (2018. 09. 21.)Színházak éjszakája (2018. 09. 21.)"Amikor az atyafiak együtt muzsikálnak" (2018. 09. 20.)Évadnyitó gulyásparti (2018. 09. 20.)Balesetmegelőzési céllal ellenőríz a rendőrség (2018. 09. 20.)A Váci Fegyház és Börtön adománya a homokozó bölcsiseknek (2018. 09. 20.)Átadták a hatodik ovi-sportpályát Dunakeszin (2018. 09. 19.)Újabb sávot használhatnak az autósok az M2-es egy részén (2018. 09. 19.)Zenei flashmob a szlovák-magyar határon - Letkésnél hídzár lesz (2018. 09. 19.)